Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tűzgyújtás erdőben, de hol?

Tűzgyújtás erdőben, de hol?

Figyelt kérdés

A jogszabály szerint csak arra kijelölt helyen lehet tüzet gyújtani. Ugyanakkor én ilyen táblát/jelzést még nem vagy csak elvétve láttam erdőben. Viszont kikövezett tűzrakó helyek dögivel vannak. Olyan helyen is, ahol értelmes ember / bushcrafter nem rak tüzet, mert egész konkrétan tűzveszélyes helyre építették ki.


Na ilyenkor mi van? A tűzrakó hely kijelölt tűzrakási helynek számít, még akkor is, ha amúgy veszélyes? Honnan tudhatom, hogy azt szakszerűen rakták le, nem csak egy lelkes amatőr húzta fel, aki azt hitte jó helyen lesz ott? Mi van akkor, hogy ha én kirakok egy tűzrakó helyet az erdőben és otthagyom?



2022. aug. 30. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

"A jogszabály szerint csak arra kijelölt helyen lehet tüzet gyújtani."


Jelenleg ott sem, mert tűzgyújtási tilalom van.

2022. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Jól írja az előző, általános tűzgyujtási tilalom van, kijelölt helyen SEM szabad tüzet csinálni.
2022. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Általánosságban gondoltam, amikor nincsen tilalom.
2022. aug. 30. 22:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a múlt héten voltam egy buschrafter workshopon és ott gázgyújtóval sütöttünk. Akkor ez sem volt szabályos? A tilalomról senki egy szót sem szólt, még a rendezők sem.
2022. aug. 30. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

[link]


A törvény nem-ismerete nem mentesít a következmények alól...

2022. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!