Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrendelet egyik tanúja...

A végrendelet egyik tanúja lehet az az ügyvéd, aki készitette?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet. Ugyanis ügyvéd nem készíthet közvégrendeletet, így az ügyvéd által készített végrendelet pontosan ugyanolyan magánvégrendelet, mintha azt nem ügyvéd írta volna, és a két szomszédasszony tanúzta volna le.

Tehát az ügyvédi végrendelet azt jelenti, hogy alakszerűségében vélhetően jó végrendelet lesz, de más jelentősége nincs. Nem "erősebb" pl. egy holográf (saját kézzel írt) végrendeletnél.

2010. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a tanúnak a végrendelet tartalmát nem kell megismerni, SŐT NEM IS KELL TUDNIA AZT MEGÉRTENI (tehát egy magyarul írt végrendelet tanúja lehet egy magyarul nem értő személy is.)

A tanú azt hitelesíti, hogy a végrendelkező a tanúk előtt írta alá saját kezűleg, vagy a már aláírt végrendeleten az aláírást sajátjaként ismerte el. Ehhez nem kell ismerni a végrendelet tartalmát.

2010. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Úgy tudom,hogy mindenképp benne kell lenni,hogy hol készült a végrendelet. Ennek hiányában érvénytelen lesz? Ha igen,hogy hibázhat ekkorát egy ügyvéd?

2010. szept. 25. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a végrendelet kötelező alaki kelléke a keltezés helye és ideje. Enélkül a végrendelet ÉRVÉNYTELEN. Az, hogy hogy hibázhat ekkorát egy ügyvéd, az passz.
2010. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

valószínűleg úgy, hogy kezdő volt.

Én is hallottam olyan történetet, hogy bácsi és néni bementek végrendelkezni, és az ügyvéd EGY végrendeletbe foglalta az akaratukat...

2014. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!