Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El kell fogadni a boltba...

El kell fogadni a boltba szóló vásárlási ajándék utalványt ha visszaviszem a hibás terméket?

Figyelt kérdés
Párom vett egy cipőt de vissza kellett vinni mert elvált a talpánál a ragasztás. Felajánlotta a bolt hogy megjavittatja. Elfogadtuk. Visszamentünk a cipőért. Párom használta kb. 2 hétig de megint kezdett előjönni a probléma. Megint visszavittük a cipőt és ekkor már a cipő értékének megfelelő, abba a boltba szóló vásárlási ajándék utalványt adtak. Érdeklődnék hogy ilyenkor nem lehet ragaszkodni a készpénz visszafizetéséhez? Sajnos nem találtunk másik cipőt a boltban ami tetszene a páromnak, pedig már őszre szeretett volna cipőt. Most benne áll a pénze és így ha ott nem tud venni, csak ráfizetéssel tud venni másik cipőt máshol.
2022. szept. 3. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Hasonló szituációba már én is belefutottam egy rosszul működő termék esetében. Vissza is vittem, hogy javítsák meg. Telt-múlt az idő, majd kaptam egy hívást, amiben felajánlottak 2 lehetőséget. Az 1. lehetőség az volt, hogy meg tudják javítani, csak arra még hónapokat kéne várni. A 2. lehetőség az volt, hogy próbáljak meg választani náluk egy hasonló értékű terméket, amire úgymond beváltják. Én erre kértem egy kis gondolkodási időt. Később visszahívtam őket és azt válaszoltam, hogy az 1. lehetőséget semmiképp, a 2. lehetőséget meg azért nem mert nemigen találtam náluk semmi olyat, amire szükségem lenne. Ezért kissé nyomatékosabban meg is érdeklődtem tőlük, hogy még milyen javaslataik vannak a probléma megoldására. Végül csak ezután vetették fel a pénzvisszatérítés lehetőségét, amibe természetesen bele is egyeztem.
2022. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezen felbátorodva visszamentünk és visszakértük a pénzt. Vonakodva és egy kis körítéssel de visszakaptuk! :)
2022. szept. 4. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!