Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg tudom tiltani végrendeletb...

Meg tudom tiltani végrendeletben azt hogy felboncolhassanak?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogyha történik velem valami pl megáll a szívem akkor utána ne boncolhassanak fel.

Ezt meg tudom oldani valahogy?

Fontos lenne.



2022. szept. 3. 10:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Lehet kérvényezni, hogy ne boncoljanak, de ezt nem a végrendeletben kell megtenni.


Azt hiszem valamelyik egészségügyi hatósághoz kell fordulni, de már nem emlékszem melyikhez. Járj utána.

2022. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem, márcsak azért sem, mert ha olyan körülmnények között halsz meg, aminél megszokott a boncolás, azt egyböl megcsinálják, a végrendeletet meg hetekkel-hónapokkal késöbb olvassák el.

Másrészt vannak törvényes esetek, amikor kötelezö a boncolás, azon semmiféle elözetes rendelkezés sem változtatna.


Amit nem értek, miért nem mindegy neked, mi lesz a testeddel a halálod után?

2022. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg anyám is kérte, hogy ne boncolják fel édesanyját, hiszen tudva volt, hogy méhrákos volt, 75 éves volt, de lemondott az onkológusa a gyógyításról... így feladva rá a halálos ítéletet... szóval újabb információt nem tudtak volna meg, de azért boncolták őt... aztán így lett elhamvasztva...
2022. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6%
Minden ruhádba tegyél egy papírt, hogy nem engedélyezed, hogy felboncoljanak.
2022. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon törvény vagy szabály az hogy mindenkit fel kell boncolni aki nem Kórházban halt meg. Nincsen olyan hatóság akinél jelezni lehetne hogy te akkor sem akarsz boncolást hogyha nem kórházi körülmények között haltál meg. Valószínűleg azért nem lehet mert bűncselekmény felderülése is történhet egy boncolás által úgy hogy senki nem is gyanakodott bűncselekményre.
2022. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Még valamit kérdező, humánökológia szakos hallgatóként, de már jóval előtte is olvastam arról, hogy túlnépesedés eléggé komoly probléma, én úgy gondolom, hogy a COVID is ezért jöhetett elő, de lehet más betegségek is előjönnek, ha a sarkvidéken felolvad az állandóan fagyos talaj.... de ha mégis megmarad ez a növekvő népesség, akkor eldöntheted, hogy vagy vegán leszel, vega, esetleg rovarokkal, vagy szintetikus vagy laborban gyártott műhúst és tejet fogsz fogyasztani.... én inkább nem vállalnék gyereket, ilyen energetikai-háborús-járványos időszakban... ha heteró lennék se... sokkal jobban örülnék, ha kevesebb földi lakosság inkább azt látná, hogy sikerült megmenteni a kihalás szélére sodort állatfajokat, köztük az én kedvenceimet, az orangutánokat, vagy hogy az Aral-tó visszanyerte az eredeti állapotát...
2022. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!