Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Benzinkút területén álló...

Kapitany78 kérdése:

Benzinkút területén álló gépjármüben ültem,igazoltathat e a rendőr? El vihet e vérvételre mert ő ugy gondolja bevagyok drogozva.

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazoltathat és igen, el vihet.

Mondjuk, ittas, vagy kábítószer hatása alatt való vezetésért hiszem hogy megbüntethet, ha tényleg csak az autóban ültél és még a motor sem járt.🤷‍♂️

2022. szept. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
100%

Az emberek valahogy eljutnak a benzinkúthoz. Ha nincs az autóban más és a motor meleg (amit akkor is érezni, ha csak közel megy az autóhoz), akkor jogosan gondolja, hogy Te vezetted.

Nem kell 100%-os bizonyíték. Ha az az életszerű, hogy Te vezetted és bármi amit mondasz nem életszerű(tegnap álltam ide az autóval, trélerrel hoztam, a haver vezette ide és csak akkor mennék tovább, ha kijózanodtam), akkor Neked annyi.

2022. szept. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. szept. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: Plusz ugye van kamera gyakorlatilag már minden benzinkúton, amit a rendőrségnek kiadnak és máris látszik, hogyan került oda a kocsi. Szóval még értelme sincs nekiállni kamuzni
2022. szept. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem igazoltathat. A benzinkút a rendőröknek no-go zóna. Tilos betenniük oda a lábukat. Ha ilyen történt azonnal jelentsd a Kúriánál. Nem is értem a mai világba ilyen rendőr állam, hogy alakulhatott ki, hogy a rendőr leigazoltathat. Mindenféle képpen ilyenkor állj ellen, ne válaszolj semmilyen kérdésre, csupán folyamatosan mondogasd neki, hogy távozzon a benzin kútról különben feljelented. Hidd el azonnal elmegy, nem fog az állássával játszani.


Múltkor össze vesztem egyik ismerősömmel, megvártam még bemegy tankolni. Ott hátulról jól leütöttem és halálra vertem. Azóta is ott oszlik a hulla mivel se a rendőr se a mentő nem mehet be ilyen helyre. Remélem a kutasoknak nem jut eszébe 5 metert odébb tenni mert akkor bajba leszek.

2022. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

#5

Félreértetted a kérdés lényegét:

A kérdező ül az autóban, feltehetően a kormánynál, nem jár a motor, de olyan helyen van, ahol az autók nem szoktak sokáig lenni. Az utóbbi a lényeg.

2022. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, én tudok olyanról mesélni, hogy volt egy ember, aki hajnali 4-kor megállt kocsival egy kisváros szélén, az út mellett. Motor nem járt, csak ült betépve a kocsiban.

Rendőr jött, igazoltatta, viselkedése miatt mintavételre előállították.

Pozitív drogtesztet csinált, bódult vezetés miatt fel lett jelentve.


És itt jön a rohadt nagy logika: nem lett belőle semmi, mert

1. a rendőr nem úgy írta le, hogy haladt az autóval, hanem hogy állt egy autó (ami a srác tulajdonát képezte, és éjjel még nem volt ott a kocsi), benne 4 órakor pedig már egy fickó ült.

2. nem találtak szemtanút, aki meg tudta volna hajnali 4-kor erősíteni, hogy az autó haladt. (kisváros, egy darab lélek sincs kint ilyenkor)

3. a járműből nem került elő drog (de a srác még full pozitív volt)


Képesek voltak megszűntetni az eljárást, mert nem lehet rábizonyítani, hogy vezette az autót!!

Hát akkor az égből pottyant oda a semmi közepére hajnali 3 és 4 között az autó a benne ülővel együtt? A rendőrség szerint valahogy igen, mert nem lett belőle ügy.



Egy benzinkút teljesen más tészta: kamerafelvétel visszanéz, feljelentéshez csatol, kész szevasz, jogsi ugrik, mehet elterelésre.

2022. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5.

Nagyon tetszik a válaszod! 🤣🤣🤣

2022. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!