Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Macskát megenni bűncselekmény?

Macskát megenni bűncselekmény?

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem az. Amennyiben a leölésére szenvedést okozva valósul meg, az állatkínzás bűncselekménye, míg más macskája bármilyen módon történő elpusztítása esetén (a macska értékétől függően) rongálás bűncselekmény vagy tulajdon elleni szabálysértés történik.


Különböző természetvédelmi és egyéb jogszabályaink is csupán a macska húsánák árusítását tilalmazzák, itt azonban nem büntetőjogi szankcióról van szó.

2022. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Kutyát is meg lehet enni, meg kb. bármit az embert kivéve.

2022. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Macskát főleg azok a népek esznek, ahol nagy a nélkülözés.

Jobb híján eszik.


Mi két okból nem fogyasztjuk:

-Társ, és európai ember nem eszik olyan állatot, amit kedvencként tart.


-A táplálkozása miatt rossz ízű a húsa.

Hasonló például a hattyú. Szép nagy madár, mégse esszük meg.

Annyi vackot zabál össze, egyszerűen büdös a húsa, felfordul a gyomra az embernek tőle.

Az Ázsiai népek a macskakolbászt erősen fűszerezik, hogy ne legyen olyan rossz a szaga.

2022. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédelmi törvény 11. paragrafusa szerint kutyát, macskát nem lehet megölni prémjük vagy elfogyasztásuk céljából. Szóval kérdéses, honnan szerzed be a húst, gázolásból pl.? Fogyasztásról nem ír.
2022. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ha ezt így leírja a törvény akkor azt hinném hogy sehonnan se lehet legálisan megenni
2022. szept. 11. 10:27
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja Értem ha elgázolja valaki nem étkezési célból akkor utána én már megegetem mert egyrészt nem én öltem meg kettő ha én is gázoltam el nem elfogyasztása céljából tettem.


Valamennyi zugügyvédi véna azért bennem is van...

2022. szept. 11. 10:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!