Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki részesülhet a 2022. Szeptem...

Ki részesülhet a 2022. Szeptember 9-én megjelent rezsi kedvezményből?

Figyelt kérdés

Pár napja megjelent egy cikk, miszerint kedvezményt kapnak azok az állampolgárok, akik többgenerációs házban / ingatlanban / telken laknak, és EGY mérőóra alatt több épület / lakás / ház található.


"Ha a társasháznak, lakásszövetkezetnek nem minősülő ingatlanon belül több, de legfeljebb négy önálló, az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 105. §-a szerinti lakás rendeltetési egység (a továbbiakban: lakás rendeltetési egység) található, a települési önkormányzat jegyzője (a továbbiakban: eljáró hatóság) kérelemre 8 napon belül hatósági bizonyítványt állít ki a lakás rendeltetési egységek számáról"


Forrás:

[link]


[link]


Nem találtam semmilyen segítséget ezzel kapcsolatban, ezért feltenném a kérdéseimet, és akár ötletelhetnénk is rajtuk:


1. Milyen dokumentumok szükségesek ennek a folyamatnak a beindításához?

2. Hogyan kell ezt kérvényezni és milyen formában?

3. Az ingatlan mint fogalom magára a telekre is vonatkozik jelen esetben, vagy csak az épületre? Pontosabban: ha egy telken több ház (egymástól független épület) van egy órával, akkor ők is részesülnek a kedvezményben? Vagy csak azok, akik több szintes házban laknak egy villanyórával?


Aki esetleg rájött valamire, az ne habozzon, írja be. Fontos lenne tisztázni ezeket, mert se cikket, se hírt, se blogüzenetet nem találtam ezeknek a tisztázásáról.



2022. szept. 13. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a jegyzőhoz szépen bemész és ott segítenek


a területileg illetékes jegyzőhőz tudod?.)


Olvass!

2022. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnél kell érdeklődni. Én is most fogom megtenni.
2022. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves narancs!


Nem hiszem, hogy célravezető lenne, ha mindenki egyesével a jegyzőt hívogatná, neki pedig x ezer embernek kellene elmondania, hogy mit tegyen. Biztos vagyok benne, hogy valahol, valamilyen rendszer, vagy folyamat már ki lett építve, és azokat keresem, akik ezt már megtudták vagy elkezdték intézni. Sajnálom, hogy nem sikerült végigolvasni a kérdésemet :(

2022. szept. 13. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Bemásoltad...


A jegyző adja az igazolást


Ezek után még mindig van kérdésed?:D


Atyaég

2022. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nincs ennek még folyamata, hiszen pár napja jelent meg a szabály! Senki sem tudja, mit kell csinálni. Mint mondtam, én is most kezdek utána járni.
2022. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4: igen, le is írtam a kérdéseimet, amikre te sem tudtál válaszolni, csak vered a palávert. Igen a jegyző adja az igazolást :D Ez szerepel a cikk-ben is, illetve a kérdésemben is.


5: mivel a jogszabály megjelent róla, ezért folyamatnak is lennie kell, hiszen innentől bárki igényelheti. Hogyan született jogszabály, ha nincsenek felkészülve az ügyintézésre?

2022. szept. 13. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Eddig hol éltél, hogy ilyen kérdést felteszel? :D Évek óta "lesz, ami lesz-alapon hoznak törvényeket. Amikor 2018-ban hatályba lépett az új Polgári perrendtartás, fél evig nem tudtak a bíróságok kereseteket befogadni...
2022. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!