Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Német állampopgárság megszerzé...

Német állampopgárság megszerzéséhez szőbeli vizsgát is kell tenni vagy csak irásbeli tesztek vannak?

Figyelt kérdés

A német B1 nyelvvizsga és az Einbürgerungstest, ezek csak írásbeli tesztek vagy szóbeli részük is van?

Mi kell a német állampolgárság megszerzéséhez?



2022. szept. 14. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy letelepedési engedély nem lenne elég?

Én most azt intézem, ahhoz nem kell nyelvtudás, elég, ha ott dolgozol és akkor is maradhatsz, ha HUXIT

2022. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem. Mindenképpen szeretném, a kettős állampolgárságot. :)
2022. szept. 14. 08:18
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. :)
2022. szept. 14. 08:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom kb 40 éve lett német kettősállampolgár, akkor kellett szóbeli is. Sőt, akkoriban egy alapvető német történelem és földrajzismeret is kellett hozzá.
2022. szept. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm. :)
2022. szept. 14. 08:41
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Itt vannak a feltételek, külön írja az Einbürgerungstest-et, és a német nyelv szó- és írásbeli ismeretét, és,hogy alapvetően le kell mondani a másik állampolgárságról,amúgy a 8 év német lakcim megvan?

Én 9 éve élek itt, de nem vonz a német állampolgárság, főleg,hogy biztos nem engednék mindkét mostani állampolgárságomat megtartani és egyikről sem mondanék le.

2022. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, 9 éve vagyok itt.

Én úgy tudom, hogy van egy külön egyezmény miszerint a magyarrol nem kell lemondani.

Ezért szeretném mellé a németet. :) Köszönöm szépen a te válaszodat is. Sokat segitett.

2022. szept. 14. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Német állampolgárság megszerzése esetén le kell mondani a meglévő többiről - egy kivétel azonban akad: EU-s tagállam állampolgársága megtartható.

Ez azt jelenti, hogy pl. az a szerbiai magyar, aki a szerb mellé megvett... megkapta a magyart is, a német megszerzésekor le kell hogy adja a szerb állampolgárságát, de a magyart megtarthatja.

A nyelvvizsgának három része lesz: szövegértés, nyelvtan (írásbeli) és egy szóbeli szituációs.

Az Einbürderungtest csak írásbeli. Multiple choice, pofon egyszerű, és van hozzá hivatalos és nem hivatalos forrásból is app amivel gyakorolni lehet.

Ezen felül kell (ha jól emlékszem) 255 Euró plusz még ami az útlevél és a személyi kiállítása (nem nagy összeg).

2022. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-hol lehet venni magyar állapolgárságot? Mert én amikor csináltam elég komoly menete volt.
2022. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor anno sokéve O1G bevezette a "magyar útlevelet mindenkinek" intézményét, akkor nem volt komoly menete. Boldog-boldogtalan hozzájutott Ukrajnában, Szerbiában.
2022. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!