Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt házrésszel kapcsolatba...

Örökölt házrésszel kapcsolatban a földhivatalon kívül ki tud teljes tájékoztatást adni?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolultabb. Apám után orokoltunk egy házat a testvéreimmel. Még valamikor a 90-es évek végén jött egy határozat, mint örökös rajta volt a 2 bátyám, 3 feltestverem és én. Tehát 1/6-od része az enyém, így is van feltüntetve a papíron.

A batyaimmal külön nevelkedtunk, őket az apai nagynéném nevelte.

Mikor látogatóban voltunk náluk az anyai nagynenemmel (engem ő nevelt), akkor ő rákérdezett a házra, erre az a nő (az apai nagynéném) csak elmutatott az egyik irányba, hogy jajj hát az arra van, és kiadták . Ekkor én még általános iskolás voltam.

Kb 10 éve beszéltem ezzel a nővel, rákérdeztem a házra , mire ő magából kikelve kiabálni kezdett velem, hogy en mekkora pénzéhes vagyok. Na ez a kedves rokon pár éve meghalt.

Voltam az ottani foldhivatalban azzal az 1000 éves öröklési papírral, amin a háznak csak a helyrajzi száma van rajta. Ott annyit tudtak mondani, hogy új helyrajzi számot kapott, és a tulajdonosokat sorolta fel, köztük voltak ennek a kedves rokonnak a gyerekei is,amit nem teljesen értek. Azzal kapcsolatban, hogy ki volt-e adva, azt mondta kozjegyzonel tudok érdeklődni, de ha csak úgy kéz alatt kiadta, akkor aztán annak semmi nyoma .

Azóta az öröklési papir óta soha semmilyen levél nem érkezett a házzal a kapcsolatban , majdnem 25 éve . Az apai rokonokat egyaltan nem ismerem, a testveremekkel sem tartom a kapcsolatot.

Közben vettünk egy házat a férjemmel, gyerekünk született, történtek a dolgok, de mostmár nagyon szeretnék utána járni mégis mi van azzal a házzal.

El kéne menni a foldhivtalba mégegyszer, mert természetesen az új helyrajzi számot akkor felírtam, de jól el is tettem a hülye eszemmel, de onnan hova tovább?

Köszönöm ha segítesz



2022. szept. 14. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ELőször is töltsd le ügyfélkapun a tulajdoni lapot, ez ingyenes. Ott a lényeget látni fogod, hogy kik vannak feltüntetve tulajként, és a többi alapadatot.
2022. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyrajzi szám alapján megtalálod, szépen odamész, és bekopogsz.

Elmondod, hogy ki vagy, és hogy a rokonaidat keresed.

(Semmi öröklés duma)

Ha bérlők vannak, kérj tőlük telefonszámot.

Ha valamelyik rokon lakja, akkor már célba is értél.

El nem adhatták nélküled....

2022. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*mármint a tulaj telefononszámát a bérlőktől.
2022. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd!
2022. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapun letöltöd a tulajdoni lapot, illetőleg elmész ügyvédhez.
2022. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!