Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik a fekete munkáso...

Hogyan zajlik a fekete munkások bejelentése/ ellenőrzése?

Figyelt kérdés

Nem érdekel ki hogyan él meg, nem szoktam ilyet, de van ami már sok.


Egy tetováló olyan igénytelenül dolgozik, elvállal mindenkit kiskorúakat is, és persze sok esetben, mennének vissza hozzá mert elfertőződött vagy egyéb olyan problémák adódtak amik higénia szempontból nem kellene. És sorolhatnám, rendesen kommunikálni nem lehet vele mert idegbeteg simán neki megy az embernek.


Érdekelne, hogy telefonszámon lehet ezt intézni a NAV-nál? Nem szeretném névvel és az űrlapon csak névvel tudom sajnos.


Valamint, hogyan megy az ellenőrzés? Kimennek hozzá és megnézik a helyet?



2022. szept. 15. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
A feketék nem szeretnek dolgozni, főleg az itthoniak.
2022. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom ugyanúgy, mint a fehéreké, nincs bőrszin alapú megkülönböztetés a hivatalnál.
2022. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy feketén dolgozik? Mert arról semmit nem írtál.
2022. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom mert ismerem. Nincs bejelentve, nincs vallalkozasa.


Probaltam beszelni vele de mint mondtam egy idegbeteg allat eve ota bejelentes nelkul dolgozik.

2022. szept. 15. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
NAV, ÁNTSZ forróvonal.
2022. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján több probléma is adódhat, ami több hivatalhoz is tartozik.

1. Régen volt a Fogyasztóvédelmi felügyelet, ami ha jól tudom, beolvadt talán az Igazságügyi Minisztériumba.

Alapból elvileg úgy kellene kezdeni, hogy helyben a vásárlók könyvét kéri az ember, és rögtön beír, és ha nem adja, akkor rendőrt hívni, jegyzőhöz fordulni, hiszen utólag elég nehéz bizonyítani, hogy ő volt a szolgáltató, főleg, ha nyugtát se ad.


2. Ettől függetlenül érdemes megpróbálni, rendőrségi feljelentést, is hiszen történhetett fenyegetés, stb. amivel elrettentette az illetőt a panasz megtételétől, megfélemlítette, ill. kényszerítés bűntette is megvalósulhatott: (valaminek az eltűrése)


Feltételezem, panaszkönyvi beírás nem történhetett meg.


A NAV-nál lehet bejelenteni az adócsalást (nem ad számlát) és azt a gyanút, ha valaki feketén dolgozik (nincs bejelentve) - ezt szerintem névtelenül is be lehet jelenteni.


A vásárlók könyvénél egyébként újítás, hogy régen a lakcímet meg kellett adni, hogy postán küldjék a választ, amit a szolgáltatónak 30 napos határidővel meg kell adni, de nyilván főleg ilyen esetekben nem mindenki adná meg a lakcímét.

Szóval most már email címet is meg lehet adni, és emailben is válaszolhatnak.


Amennyiben a válasz a vevőt nem elégíti ki, ingyenesen fordulhat a Békéltető testülethez.

2022. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

14:47-es válaszoló vagyok

Én mindenesetben egy ilyen kényes helyzetben, mint a tetoválás, nem arra törekednék, hogy ő hozza helyre a szar munkát, hanem egy másik tetoválószalonban csináltatnám meg, és a díjat kártérítésként vasalnám be.

Erre van is esély szerintem - főleg ha polgári bírósági eljárásra megy a dolog, hiszen a bizalomvesztés teljesen logikus ebben a helyzetben.

És ha már polgári per, akkor van esély sérelmi díjra is perelni a kártérítésen (mással helyre hozatni a hibáját, esetleg eltüntetni a tetoválást a kiskorú személyről) túl.


Az ilyen hangos emberek jelentős részétől egyébként nem kell félni, lehet, hogy hirtelen felindulásból veszélyesek, ill. farkastörvényben hisznek, de ha arról van szó, már nem biztos, hogy megkeresnék a másikat az otthonában, ill. ha látják, hogy az illetőt nem lehet megrémiszteni, és hatósághoz fordul, akkor tudja, hogy ő húzza a rövidebbet, és nem megy tovább.

2022. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!