Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van 1 èv 8 hónap börtön...

Ha van 1 èv 8 hónap börtön felfüggesztették 3 èvre felfuggesztve, ès ezalatt az idő alatt elkapnak egy kisebb èrtekre elkövetett lopasal( vétség),akkor egyből börtön, vagy a targyalisig szabadláb Vagy tényleg létezik olyan h 2x felfüggesztett?

Figyelt kérdés

2022. szept. 19. 21:12
 1/6 anonim válasza:
81%
Merem remélni, hogy az ilyet ott helyben lelövik. De sajnos nem ilyen igazságos a magyar igazságszolgáltatás, még csak egy kis Szibériai táborocska sem figyel be 😒
2022. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egybol a böri ugyhogy ne lopj
2022. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
De amúgy képzelem, hogy milyen kisebb értékre elkövetett lopás lehetett... Tapasztalatok szerint ez minimum egy rablógyilkosság volt. Ha már ugye a szív tájékon leszúrás súlyos testi sértésnek minősül, akkor kB ezt tudom elképzelni.
2022. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%

5000 ft alatt csak szabálysértés, akk meg nem ültetnek le

Szoktam lopkodni én is chipseket, csokikat. De néha lenézek egy-két komolyabb üzletbe, azt megoldom, sok helyen nincs csipogó. Azt a sok marha meg megveszi az drága ruhákat 30-40 ezrekért, én meg lazán kihozom XDD

2022. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A felfüggesztett szabadságvesztést végre kell hajtani, ha az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt VÉGREHAJTANDÓ szabadságvesztésre ítélik."


Tehát nem "egyből börtön", mert a lopás vétségért nem fognak végrehajtandót kiszabni.


"Ha az elkövetőt többször ítélik próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre, és a szabadságvesztések próbaideje még nem telt el, valamennyi próbaidő párhuzamosan telik."


És igen, van olyan hogy kétszer felfüggesztettre ítélnek valakit, ráadásul a próbaidők párhuzamosan telnek (nem adódnak össze).

2022. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Levike, te vagy az?
2022. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!