Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Udv segitenetek? Jogi tanacsa...

Udv segitenetek? Jogi tanacsadast szeretnek kerni Van egy 3 eves kisfiam Akit 2. Eve nem is lathatok El tiltottak tolle Nincs a nevemen Nem addta az anyuka Nem engednek a kozelebe Semmitsem hajlandoak engedni A mostoha apja nevre vette

Figyelt kérdés

De mar elvalt az anyukatol

Barmilyen modon van lehetosegem ezt megtamadni ? Jogilag hogy legyen barmennyi csekely kozom a fiamhoz ?

A hatter tortenet nagyjabol semmi extra

Az anyuka igy dontott ( bosszubol)

Sajat ingatlannal rendelkezem , biztos munkaval

Hogyha ez szamit valamit is

Itteni vedonok elismernek engem mint kituno apa

Az anyarol sok jo velemenyuk nincs.



2022. szept. 20. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Keress rá, létezik egy elvált apák érdekvédelmi szervezete.
2022. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es: a kérdezö ugyan igen érthetetlenül ír, de feltehetöen soha élt együtt az anyával meg a gyerekkel (Nincs a nevemen), szóval nem hiszem, hogy elvált apa lenne!


A kérdésre: ha a gyereket a "mostoha apja a nevére vette", az csak úgy lehetséges, ha örökbefogadta. Ehhez a biológiai apa beleegyezése szükséges, ettöl kezdve neki többé semmi joga sincs a gyerek felé.

2022. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pikk pakk kerdes azert erthetetlen.

1eves koraig neveltem

Biologiai apa en vagyok

Szuletesekor az anyukaja vezetek nevet kapta

Vedononel szuletese elott en lettem beirva nyilvan mint biologiai apa es lekozelebbi hozzatartozo

Nevre venni orokbefogadas nelkul is lehet gyereket

Viszont az anyuka es a mostoha apa mar nem elnek egyutt

Jelenleg ott tart a dolog hogy minden heten felkeres a vedono

Hogy hogyan is all a helyzetuk

Mivel hogy elegge "hanyag" az anyuka igy szeretnek kiemeltetni

2022. szept. 20. 22:29
 4/7 A kérdező kommentje:

A gyermeket

Ezugyben mielott ugyvedet fogadnak es penzt dobnak ki feleslegesen

Gondoltam hatha volt vagy van valaki hasonlo cipoben.

Elmult 2 evben rengeteget probalkoztam de nagyon elvan tollem szigetelve

Igy konkretan zsamomra megkozelithetetlen az anyuka

Torvenyesen nem volt meghazasodva a mostoha apaval

Az elvalt csak egy szofordulat volt

Torvenyesen en sem voltam meghazasodva vele

Elettarsi kapcsolat volt

6 evig

2022. szept. 20. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nevre venni orokbefogadas nelkul is lehet gyereket"


EZ NEM IGAZ!

2022. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez egyertelmuen igaz..

Maskulomben orokbefogadas nelkul hogyan is vehettem volna a nevemre a nevelt gyermekemet ?

3eves koraig koteles a szulo ugymond "apasitani" megnevezni egy adott szemelyt aki a nevet addja

De ezt felesleges ragozni

Menj egy egy gyamhatosagra vagy onkormanyzatra es erdeklodj utana.

Orokbe fogadassal ugy lehet hogyha a gyermeket kiemelik gyamsag ala teszik es igy van orokbe fogadas es ugy a nevre vetel is

2022. szept. 21. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom, mindent jobban tudsz, mint ami a valóság!

Amiket írtál, azok nem helytállóak, jobb lenne, ha inkább nem okoskodnál!


A saját gyereked akkor kerül a nevedre, ha teszel apasági nyilatkozatot, egyébként nem, nincs hozzá jogilag semmi közöd!

Senki nem köteles "apásítani" - ilyen kifejezés nem is létezik, de nem is létezhet! -, csak beírnak egy nevet a gyerek apjaként: vagy olyan valakit, aki apasági nyilatkozatot tett, vagy egy fiktív nevet.

Ha az anya élettársa tett apasági nyilatkozatot, akkor ö lett az apa jogi értelemben, de te nem lehesz szintén apaként bejegyezve.

Örökbefogadni meg úgy lehet, ha az apa (vagy az anyakönyvben szereplö apa vagy a biológiai apa, ha ö van bejegyezve apaként) lemond a gyerekkel kapcsolatos jogairól és ezt átruházza más valakire.

Ha a gyámhatóság egy gyereket kiemel a családból, akkor a gyerek kerülhet nevelöszülökhöz, de nem adható örökbe, amennyiben a szülök nem adják a beleegyezésüket.

2022. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!