Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen ügyben kereshet a...

Milyen ügyben kereshet a Pesti Központi Kerületi Bíróság úgy, hogy nem keresett korábban se a rendőrség se az ügyészség?

Figyelt kérdés
Ma kaptam postai értesítést hivatalos iratról(nagyalakú). Nekem eddig nem volt bírósági ügyem. Ha valaki perelni/idézni akarna, akár tanúként akár gyanúsítottként, akkor előbb tudtommal a rendőrségnek/ügyészségnek kellene futnia 1-2 kört velem. Van valami ötletetek? Esetleg polgári peres eljárás?

2022. szept. 23. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Majd ezt mi itt pont tudni fogjuk.
2022. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:
100%

Igen lehet valaki beadott egy kereset levelet. Vagy tanúként idéztek meg polgári, vagy büntető ügyben. Büntető ügyben anélkül is behivatnak, hogy

előtte nem hallgatott meg a rendőrség. Pl ügyészség, védőügyvéd indítványozhatja utólag is.

2022. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! Volt egy ügyem, aminek lezárásól tavaly októberben ( augusztusban keltezve) kaptam levelet. Mármint arról, hogy nem emelnek vádat az ügyben és lezárják azt. Az lehetséges, hogy az ügyészség most "újra nyitja" ( nem biztos hogy ez a megfelelő kifejezés) az ügyet? A rendőrség a nyomozás során már korábban le akarta zárni az ügyet, de az ügyészség még újabb nyomozati tevékenységeket írt elő és csak aztán zárták le... Lehet hogy most is az ügyészség akciózik. Mindenesetre nagyon remélem, hogy tanúként idéznek be valami miatt.
2022. szept. 23. 20:36
 4/9 Fsms ***** válasza:
100%
Igen több lehetőség is van. Megfellebbezte a sértett, és valóban ismét nyomozást rendelt el az ügyészség. Illetve elutasította az ügyészség és a sértett élt a pótmagánvád lehetőségével.
2022. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ebben az ügyben nem volt konkrét sértett, és én voltam a gyanúsított. Így is lehetséges, hogy újra nyitották az ügyet és nem keresett a rendőrség egyáltalán, vagy az a valószínűbb, hogy inkább egy másik ügy lehet ez? Utóbbinak jobban örülnék.
2022. szept. 23. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Hee?? Hány ügyed volt neked, amiért lesittelhetnek?
2022. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
azt mondtad egy ügyed sem volt🤨
2022. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1 ügyem volt, amit lezártak.
2022. szept. 24. 10:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Ott nem történt vádemelés. Folyamatban nincs ügyem és ami tapasztalatom van az alapján van egy nyomozati szakasz majd, akár bíróság elé is kerülhet az ügy. Ezért nem értettem miért kapok levelet a bíróságtól, ha folyamatban nincs ügyem, csak egy tavaly lezárt.
2022. szept. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!