Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszegtem a titoktartási...

Megszegtem a titoktartási szerződést? Mi lehet belőle?

Figyelt kérdés
Egy kisvállalkozásban titoktartási szerződést irattak velem alá, mindenre vonatkozott, fizetésre és beosztásra is. Én még azelőtt, hogy ott dolgoztam tudtam milyen a munkabeosztás és mennyi fizetést adnak MAXIMUM az ott dolgozóktól, így ezekről másoknak is beszéltem. Még az előző munkahelyemen is kitárgyaltam az ottani kollégámmal amíg nem tudtam, hogy titok

2022. szept. 26. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kirúghatnak. Ha be volt írva kártérítési összeg erről a szerződésbe (nekem be volt), akkor azt követelhetik.
2022. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De minek írtad alá miután kiderült hogy már úgyse titok?
2022. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert oda jelentkeztem dolgozni, és ahhoz kötelező.

1 Köszi

2022. szept. 26. 14:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Már felmondtam egyébként, de még van egy hetem
2022. szept. 26. 14:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarán azelőtt beszéltél az ottani dolgokról, mielőtt még odakerültél? Akkor nem szegted meg, hiszen nem a munka során jutott tudomásodra. Azt meg nem vagy köteles mondani, hogy kitől, mit hallasz. Szóval nem lehet baj.

A fizetésre még érthető is a titoktartás adott esetben, de a beosztásra amúgy nonszensznek tartom... Feltételezem, akkor nem mehet minden hivatalosan a cégnél.

2022. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!