Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez önkényes lakásfoglalásnak...

Ez önkényes lakásfoglalásnak minősül?

Figyelt kérdés

Édesanyám Németországban él, és van egy építési telke Budán, amin egy kis öreg faház van.

Amíg kint van megbízott egy telekszomszédot,aki régi ismerőse, hogy a füvet vágja le időközönként.

Pár hónapja ez a telekszomszéd felhívta édesanyámat, hogy egy másik telekszomszédunknak leégett a házuk, ezért ideiglenesen beköltözhetnének a kis faházba.

Édesanyám azt mondta, hogy a faház állandó lakhatásra alkalmatlan, és amúgy is el akarja adni a telket.

Vasárnap kimentünk, hogy megnézzük a telket, mivel édesanyám hazalátogatott, és a ház ajtaján ki volt cserélve a lakat, édesanyám holmijai meg az udvaron voltak egy fóliával letakarva.

Édesanyám felhívta a telekszomszédot, akit megbízott a fűnyírással, és ő azt mondta, hogy ő úgy értelmezte, hogy édesanyám kvázi megengedte, hogy az a bizonyos házaspár ott lakhasson.

Ez persze nem igaz, és ezt igazoló dokumentum, szöveges üzenet, vagy szóbeli megegyezés nem történt.

Én utána néztem, és ez elméletileg önkényes lakásfoglalás.

Nektek mi a véleményetek?



2022. szept. 26. 20:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez önkényes lakásfoglalás
Nem, ez nem az
14 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:

Amennyiben önkényes lakásfoglalás, akkor ki kell hívni a rendőrséget?

Én azt olvastam, hogy ilyenkor gyorsított eljárásban kilakoltatják az önkényes lakásfoglalót, nincs kilakoltatási moratórium.

2022. szept. 26. 20:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Hívd rájuk a rendőrséget nyugodtan. A szomszéd persze tudta, hogy anyukád nem ment bele ebbe. De szeretett volna segiteni (?) ezért azt tolmácsolta a másik szomszéd felé, hogy nyugodtan mehetnek oda lakni. Én a helyetekben még a lakbért is felszámolnám. Plusz mi az, hogy a ház tulajának a cuccát kiteszik az udvarra? Azért a lóf*sznaknis van vége...
2022. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát ez lehet, hogy durvább eset is, szóba jöhet az elbirtoklás kísérlete is. Ha nem jött volna haza néhány évig, akkor a telke másé lenne.


Mindenesetre ingóságokat stb. én ott már nem nagyon tartanék, hiszen ismét elmegy, és a szomszéd megbízhatatlan.


Próbálja meg eladni minél előbb az ingatlant, esetleg annak, aki beköltözött, fel lehet jelenteni birtokháborításért, stb. polgári pert is indíthat, de ha megveszik a telket egy jó áron, akkor eláltok a pertől és a feljelentéstől.


Feljelenteni az észlelés után 30 napig lehet, utána elévül a lehetőség.

2022. szept. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és mindent mindenképpen ügyvéd csináljon, még a feljelentést is!

A feljelentés márcsak a kilakoltatás miatt is kell.


A kilakoltatási moratórium erre valószínűleg nem vonatkozik, mert nem minősül lakóingatlannak. ill. november 15.-e után kezdődik az.

2022. szept. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem 2 ügyvéddel.

Az egyik azt mondta, hogy önkényes lakásfoglalás történt.

A másik ügyvéd meg azt mondta, hogy magánlaksértés, mivel mi nem adtunk nekik kulcsot, sem engedélyt, hogy bemenjenek a telken található faházba.

[link]

2022. szept. 27. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudja a fene. Egyik szempontból azt mondanám, hogy egyértelmű a magánlaksértés minősített esete:


221. § bűntett: 3 év, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakó vagy azzal rendelkező akarata ellenére vagy megtévesztéssel


d) csoportosan


bemegy, vagy ott bent marad.


(3) Aki mást megakadályoz abban, hogy lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre bemenjen,

b) ha a (2) bekezdésben meghatározott módon követi el, a (2) bekezdés szerint büntetendő.


Azzal, hogy lecserélték a zárat, megakadályozták azt, hogy bejussatok.


DE!!! Itt védekezhetnek azzal, hogy ők jóhiszeműen jártak el, hiszen védekezhetnek azzal, hogy a szomszéd megtévesztette őket, és azt hitték, hogy megengedtétek. Persze lehet, hogy ez a védekezés nem állja majd meg a helyét, szóval ez egy elég harmatgyenge védekezés lesz. Annál is inkább, hogy ahhoz ti biztos, hogy nem járultatok hozzá, hogy kitegyék a kertbe a berendezéseteket, ami rosszhiszeműség)

A korábban segítő szomszéd ebben az esetben szerintem inkább valami bűnsegéd, stb. lehet.


A másik: hogy itt ha jól értem, nem lakásról van szó, nem lakóházról van szó, hanem egy hétvégi faházról. Lehet, hogy itt nem veszik olyan komolyan a dolgokat.


Ami még kimaradt:

Lehet néhány dolgot követelni:

- a rezsifogyasztást (gondolom, felkapcsolták, és használták a villanyt, vízet stb.)

- az okozott kárt (zár, kitett holmikban esett kár) s

- eljárási költségeteket


térítsék meg.


A büntetőfeljelentés megtételére az eset tudomásotokra jutását követő harminc napon belül van lehetőségetek megtenni, gyorsan lépjetek!!!


Utána már csak polgári peres úton járhattok el, ami nagyon hosszadalmas és költséges lesz.

2022. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tehát azt kéne még valahol kideríteni, hogy magánlaksértés a nyaralóházra is vonatkozik-e, vagy csak a lakásra.

Az is befolyásolja itt a választ, hogy az önkormányzatnál hogy van besorolva a ház: lakóépület, vagy hétvégi ház, nyaraló...

Ehhez mind nem értek, ha máshol nem, a földhivatalban, ill. a helyi önkormányzat jegyzőjénél kell tájékozódni.


Hangsúlyozom, nagyon gyorsan.

2022. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!