Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Népszámláláskor háztartásonkén...

Népszámláláskor háztartásonként csak egy lakás kérdőívet kell kitölteni, vagy azt is minden személynek ki kell töltenie, aki az adott háztartásban lakik?

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Csak egyet, egy házban laktok.Ugyanabban a házban laktok.
2022. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, mi kettőt fogunk.

Egy olyan lakótársam van, akiről azt se tudom, hány éves, szóval kitöltöttem magam, és a lakást, és majd hozzáadhatja magát, ha akarja.

2022. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Ti is csak egyet fogtok, nem érted a kérdést.Nem a személyekről volt szó, hanem a házról.Ha egy házban laktok, akkor csak egy kérdőívet tudtok a házról kitölteni, ahhoz adtok hozzá annyi személyt, ahány ott lakik.
2022. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Attól még a saját magára vonatkozó részeket ki kell töltenie.

Nyilván, ahol egy család lakik, ott egyszerre kitölti egyvalaki, aki tudja, kikkel lakik, milyen vallású a házastársa, nőtlen-e a gyereke, milyen nyelveket beszél az anyósa, stb. Még emlékszek a 2011-esre, ott anyám ült le a kérdezővel, és mondta el rólam is, a testvéreimről is, hogy mindannyian magyar nemzetiségűek, római katolikusok vagyunk, ők házasok, a mama özvegy.

Lehet, én értelmeztem rosszul a kérdést, de ha egy ember kimaradt (nálunk most a lakótársam), akkor kell majd kérni egy új belépőkódot, és ki kell töltenie a saját magára vonatkozó részt.

2022. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Azzal az egy kóddal kellett volna kitölteni mindenkinek, nem tudom van-e lehetőség új kódot kérni...Nem így van kitalálva a dolog.

Azt kellett volna csinálni, hogy odaülteted a gép mellé a lakótársad, hogy kitölthesse magának.Mert egy háztartáshoz csak egy kód jár, lényegtelen kik laknak együtt.

2022. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Nincs itt, egy hete nem láttam, és nem tudom, hova ment, és mikor jön vissza, nekem meg most volt időm és kedvem kitölteni. Kértem egy új kódot ügyfélkapun keresztül, remélem, hogy akkor ő fel tudja használni azt, amit levélben kaptunk, ha nem, majd kér magának egyet ő is, van rá lehetőség.

Azt nem tudom, hogy ő látja-e majd (illetve, ha a tulaj ki akarja tölteni, látja-e majd), hogy már én egyszer beírtam a ház adatait, ez majd kiderül.

2022. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudsz amúgy új kódot kérni bármikor. Le is van írva a honlapon, kb. a legelején.
2022. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!