Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez személyiségi jogok megsérté...

Ez személyiségi jogok megsértésének számít?

Figyelt kérdés
Ha egy youtube videót csinálok, amibe bele van vágva nem közszereplő valaki(k)nek a képmása, ami(ke)t ő(k) tett(ek) fel az Instagramra. Ezt lehet az engedélye/engedélyük nélkül, vagy csak engedéllyel lehet?

2022. okt. 3. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


4.2.4. A közszereplők magánélete


A Legfelsőbb Bíróság gyakorlata teljesen egységes a tekintetben, hogy a közszereplő képmása csak közszerepléseivel összefüggésben, a közéleti megnyilvánulásai által meghatározott keretben, annak bemutatására használható fel az érintett hozzájárulása nélkül. A közszereplő képmása ezért nem szabad felhasználás tárgya, nem szolgálhat különböző, a közszereplő konkrét megnyilvánulásaitól független gondolati tartalmak, vélemények illusztrálására.76


Egy konkrét ügyben egy egykori kizárólag állami tulajdonban álló nagy részvénytársaság vezérigazgatója fényképe jelent meg egy szatirikus lap címoldalán, “100 LEG MAGYAR” főcím alatt.77 Bár az érintett nem vitatottan közszereplő volt, a képe bármiféle közszereplésétől függetlenül jelent meg, ezért a felhasználás jogsértő volt.

2022. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem rosszul értelmezted a kérdést.
2022. okt. 3. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:

bocsi, felületesen olvastam.... átugrottam a "nem"-et.


Ha nem közszereplő, akkor az engedélye nélkül ne tegyél fel róla semmit. Mert ha jelenti, az egész csatornádat törölheti a yt.

2022. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. A profilképek, hiába nyilvánosan elérhetőek, csak engedéllyel használhatóak fel máshol.
2022. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!