Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem ütközik valami törvénybe...

Nem ütközik valami törvénybe bevásárlóközpontokban a fizetős mosdó?

Figyelt kérdés

Mintha hallottam volna olyanról hogy minden étteremnek x m2-enként biztosítania kell mellékhelyiséget. Ez a plázákban ugye a pláza dolga. Namost ha 100 Ft egy belépő a mosdóba, az persze még oké, de 100 ezer Ft már olyan lenne mintha nem lenne lehetőség.

Mekkora összegnél van a határ? Nem kéne ingyenesnek lennie?



2022. okt. 4. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Most mi a baj? 100ezret kértek tőled egy mellékhelyiség használatért vagy mi?

Amúgy nem ütközik törvénybe, szolgáltatásnak minősül és onnantól kérhetnek érte pénzt.

2022. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
De
2022. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Magának az étteremnek kell, viszont egy plázának például nem. Attól hogy egy étterem a plázában van, a pláza mosdója még nem kötelezően ingyenes mivel az nem az étteremhez tartozik, az étteremnek kell gondoskodnia saját mosdóról a vendégei számára, az üzleten belül.

Amúgy meg a fentiek mellett törvényes, mivel nem kötelező kifizetned, a döntés a tied hogy fizetsz vagy bepisilsz.

2022. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 peca1000 ***** válasza:
59%
A sok csövest, hajléktalant, putris C-t, drogosokat akarják távol tartani, így legalább nem mocskolják, és teszik tönkre a berendezést.
2022. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Én azt nem értem, amikor ingyenes mosdóból fizetőst csinálnak, de odaállítanak valakit, akit ugyanúgy fizetni kell, és így szépen elmegy a wc díjból jövő bevétel annak az embernek a fizetésére.


(Másrészt, sok ember nem hajlandó fizetni a wc-ért. Én inkább bemegyek egy utcai kávézóba, kérek valamit, ami számomra ténylegesen ér pénzt, és ingyen elvégzem a dolgomat, mégha többe kerül is nekem.)

2022. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
5: szűri a közönséget
2022. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én sem szeretem, főleg mert általában nincs nálam készpénz sem, nem hogy apró, de a szűrésre szükség van.


pár hete bementem az egyik éjjel-nappal is üzemelő tesco mosdójába kora reggel. 2 wc fülke volt nyitva az 5-ből(éjszakára bezárják a többit). az egyik eldugítva wc papírral, a másik meg telibefosva ülőkénél, mindenhol...ennyit erről. sok igénytelen csöves bejár, és nem érdekli, hogy más is használná.

2022. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézd már meg az ingyenes nyilvános WC-ket! Tönkrevágja meg összemocskolja a sok Gulágra való igénytelen aljanép. Ha fizetni kell érte, akkor legalább a legalját kiszűrik.


Egyébként #5-tel értek egyet. Inkább bemegyek egy étterembe, kérek egy kávét és használom ott a mosdót.

2022. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

8.

Legyen fizetős levasarlasi lehetőséggel! De az egIk bevásárló központban ezt elcseszték mivel csak 1-2 helyen lehet levásárolni nagyon szigorú feltételekkel és többszörösére emelték a wc dijat. Na ez gusztustalan

2022. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Úgy kellene csinálni, mint a Mekibe. Aki vásárol annak a blokkja alapján használhassa ingyen a mosdókat.
2022. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!