Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelzáloghitel ügyben elhaláloz...

Jelzáloghitel ügyben elhaláloztak az illetékesek,az állam örökölte a terhelt ingatlant, rajtam követelik a tartozást.Apum adóstárs volt 8 éve elhunyt én lettem az örököse.Aki fizette a hitelt,2021.04.hunyt el/1,5 hete tudtam meg/.Állam rendezi?

Figyelt kérdés

A Bank azt szeretné vállaljam át a hitelt!Fizessem.Ez nem fer😥Rajtam követeli a hátralékot is.

Ilyenkor állam felel az adósságért is?Ami kb.703 ezer,az ingatlan min.3 milliót érhet kb.

Köszönöm válaszukat!


2022. okt. 8. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor apukád meghalt akkor te léptél a helyére mint adóstárs?
2022. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha elfogadod az örökséget, a tartozásokat is elfogadod.
2022. okt. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Apád hagyatéki végzésében benne volt ez a hitel?
2022. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. Nem ő volt az örökös, hanem az állam. Ő csak az adóstárs örököse.
2022. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Apukám hagyatéki végzésében nem volt benne ez a hitel
2022. okt. 9. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért privátban válaszolsz és nem itt. A válaszod szerint adóstárs lettél. Szerintem érdemes lenne ügyvéddel konzultálnod arról, hogy jogosan

követelik-e tőled a tartozást és nem attól (az államtól), aki örökölt. Vagy ha jogosan, akkor az örököstől behajthatod-e valahogy a pénzt.

Mi van olyankor ha felveszek hitelt, a testvéremet bevonom adóstársnak (ami majdnem olyan, mint a kezes), ha meghalok a fiam örököl tehermentesen, de az adósságot a tesómnak kéne megfizetni? Ez azért nonszensz.

2022. okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!