Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örököl,ha én meghalok? És...

Ki örököl,ha én meghalok? És ha a férjem is meghal velem? Lehetséges bármilyen úton módon,hogy a férjem családja megkaparintson valamit?

Figyelt kérdés
Saját lakásom volt már mikor a férjemmel összeköltöztünk. Abban is élünk a kislányunkkal. Illetve van 25% tulajdonrészem egy családi házban. (Örököltem)

2022. okt. 9. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Irj egy végrendeletet amit hitelesittetsz egy ügyvéddel de nem tudom mi ennek a pontos menete

A mai világban sosem tudni, ne bízd a véletlenre!

Ha lenne gyerekem biztosan csináltatnék én is!

2022. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Mindkettő tulajdonjogát a gyermeked örökli 100 %-ban. A lakásra, amiben közösen éltek, holtig tartó haszonélvezet járna a férjednek. Ha ő is meghal, akkor egyszerűen a lányodé mindkettő.
2022. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően egyenesági öröklés van, tehát ha te meghalsz, a kislányod és a

férjed örököl mindent, ami a tiéd volt. A közösen lakott ingatlanon a férjednek haszonélvezeti joga lesz (akkor is, ha nincs benne tulajdonrésze). Minden más vagyonból a férjednek egy gyermekrész jár (tehát a te 25%-os örökölt tulajdonrészednek a fele a lányodé, a fele a férjedé lesz). Ha mindketten meghaltok, és a gyerek közös, akkor mindent a kislány fog örökölni, mint egyetlen törvényes örökös. Ha netán a férjednek van korábbi kapcsolatból gyereke, őutána ö is örökölni fog.

2022. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Rendelkezhetsz arról, hogy ki mit kapjon meg az örökségedből.
2022. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Mindig a leszarmwzó örököl! Tehat a gyereked.
2022. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy itt elég szépen, részletesen le van írva a lényeg, minden részletre kiterjedően: [link] (#3 voltam)
2022. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Azt nem értem, hogy most akkor csak a kislányomé lesz vagy a férjemé is ha meghalnék. Nem akarok rosszat a férjemnek.Csak azt nem szeretném pl hogy ha újra házasodik,új gyerek stb.. És ők örökölnének(vagy anyósék) abból amihez semmi közük. Amiért én megdolgoztam vagy épp a szüleim. Szóval mindent a kislányomra szeretnék hagyni.
2022. okt. 9. 22:06
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Erre jó a végrendelet.
2022. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Az a lakás, amiben élsz, a lányodé, haszonélvezettel a férjed részére. Ha van(nak) további ingatlan(ok) is, akkor azt viszont a férjed és a gyerek(ek) egyforma részben öröklik. Tehát ahogy a 3-as írja, nálatok jelen pillanatban a 25%-os ingatlan rész ilyen, ezt a férjed és a lányod egyenlő részben örökölné. Onnantól, ha a férjed megörököl tőled bármit az ő halála esetén az ő törvényes örökösei fognak örökölni. Tehát ha vannak, a leszármazottai örökölnek mindent (a lányotok, illetve ha addig születik még gyereke mástól, akkor ők is egyenlő részben).

Ha ezt nem szeretnéd, akkor mindenképpen jogász kellene, aki tudja, ennek mi a megfelelő módja, hogy később ne lehessen ebbe belekötni.

2022. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Alapvetően egyenesági öröklés van, tehát ha te meghalsz, a kislányod és a

férjed örököl mindent, ami a tiéd volt


Mert a férj egyenesági rokon? :D

2022. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!