Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem akarja a tulaj,...

Miért nem akarja a tulaj, hogy állandó lakhelyem legyen az albérlet?

Figyelt kérdés

Fizetős lesz a parkolás az utcánkban, ahol az albérletünk van, és csak állandó lakcímesek igényelhetnek engedélyt.

Már az elején kikötötte a tulaj, hogy nem engedi, hogy ott legyen az állandó lakcímem, csak tartózkodási helynek jelölhetem.

Miért?


És hiába a parkolós ügy, így sem engedi. Valamit hablatyolt, hogy így majd jogom lesz ottmaradni, meg nem tud majd kirakni, de valszeg fogalma sincs miről beszél..

Szóval érvelnem kéne nála, hogy miért kéne megengednie, miért nem fog fájni tőle neki semmije, ha én bejelentkezhetek a lakásába.


Amúgy elég valószínű, hogy nem fizet adót a bérletünk után, mint kb a kiadott ingatlanok 90+%-esetében... de ilyen bejelentésnél lebukhat emiatt? Vagy érhet bárkit bármi hátrány?


2022. okt. 12. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem akar jogi bonyodalmakat. Pl. hogy ne tudjon kirakni, kijelenteni a lakásából.

Bérelj olyan helyen, ahol garázs is tartozik a lakáshoz. Lakóparkokban a legtöbb alatt mélygarázs is van.

2022. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Pl ilyet.


Ne foglalkozz azzal, hogy adózik, nem adózik. Semmi közöd hozzá, ne rágalmazd.

Így akarod megnyerni a bizalmát?

Én se jelentenélek be. Még mit nem.

Ideiglenes tartózkodásra, határidővel, -tól- ig.

2022. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Bérelj garázst a közelben ahelyett, hogy a tulajdonost rágalmazod. És bizony nem tudna kirakni, csak hosszas bírósági procedúra után. Ki akar rakni, mert nem fizeted a rezsit, a lakbért. Lecseréli a zárat. Te feltöröd. Kihívja a rendőrt. Első, hogy megnézi a lakcímkártyádat, azt mondja, hogy a tulajdonos törvénytelenül járt el. Te meg a szemébe röhögsz.

Mi van a szerződésben?

2022. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én intelligens embertől béreltem aki magától mondta hogy ha akarok bérletet be kell jelentkezni. Ő tudta mert utánajárt, hogy ez semmilyen hátrányt nem jelent számára, ő tulajdonosként kijelenthet ha már nem lakok ott és én ennyire link vagyok, hogy ennyit nem teszek meg ha kiköltöztem. Ha pedig nem fizetek és ki akar pakolni az ugyanolyan nehéz ha be vagyok jelentve ha nem, ez nem változtat a jogi helyzeten. Viszont közjegyző előtti papírokhoz ragaszkodott mert azzal mindent be lehet biztosítani, ezt viszont szerintem neked kellene felajánlani és fizetni a költségét. [link] Ha egyik sem megy sajnos le kell mondani az albiról.
2022. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%

Nekem nincs kiadó lakásom de én se jelentenélek be állandóra. Miért is?

Hogy ne lehessen kitenni a purdéval? Jól teszi a tulaj.

2022. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan jött ez a rágalmazás téma... hiszen írtam is, hogy ÉRVELÉS.

Megbeszélni akarom, nem kizsarolni, Jézusom 🤣🤣


Köszönöm a választ annak, aki témába illően szólt hozzá. Jöhetnek még javaslatok.


Főleg ezzel a témával kapcsolatban akkor, hogy mitől bukna le az adókerülésével kapcsolatban? Soha nem hallottam róla, hogy ezzel foglalkoznának hatóságnál 🤔


A kirakásos téma akkor egyértelmű, nincs különbség tartózkodási és állandó lakcímes között. Ezt a részt akkor lezárnám.

2022. okt. 12. 09:33
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Az hogy fizet adót vagy nem az az ő magánügye, adóügye. Semmi közöd hozzá.

Nyilván rosszul tudja, amúgy sem tud kirakni ha nem fizetsz a hülye törvények miatt, a félelme jogos.

2022. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Több oka is lehet:

* Nem akar adózni a bérleti díjból.

* Nem akarja, hogy jogaid legyenek a lakhatással kapcsolatban, így bármikor kitehet, mint jogcím nélküli lakáshasználót.

2022. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

{

A jogilag legbiztosabb megoldás a közjegyzői okiratba foglalás. A közjegyzői okiratnak két nagy előnye van: a meg nem fizetett bérleti díj nagyon rövid idő alatt behajtható, a lakás kb. 3 hónapon belül kiüríthető – ez összehasonlíthatatlanul rövidebb a peres eljárás kb. 1 éves idejével szemben. A közokiratot ugyanis a közjegyző ún. „végrehajtási záradékkal” látja el felmondás esetén, a záradékolt okirat pedig közvetlenül végrehajtható. Fontos, hogy ilyenkor mind a felszólítást, mind a felmondást közjegyző előtt kell intézni.

(kiszamolo.hu)

}


Egy ismerősömnek ingatlanos cége van, ő is ezt mondta, hogy a lakásbérleti szerződéseket közjegyzői okirattal kell kiegészíteni, akkor védve van a tulajdonos is. A te főbérlőd valószínűleg gyakorló amatőr, nem ismeri a jogszabályi hátteret, emiatt úgy próbálja bebiztosítania magát, hogy nem enged semmit.

2022. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nekem is előnyöm van abból, hogy nem adózik, mert adózhat is, csak akkor rám lesz terhelve a többletköltség. Én sem akarom, hogy adózzon. 😅


Ez a közjegyzői dolog mennyire jut el akárhová?

2022. okt. 12. 16:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!