Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha a Google...

Mit lehet tenni, ha a Google nem törli a keresett tartalmat a kérésemre sem, pedig úgy érzem, a személyiségi jogaimat sérti?

Figyelt kérdés

A keresőben egy cég szerződéstervezetében szerepel a nevem, munkaköröm, céges telefonszámom és céges e-mailem. Már nem dolgozom a cégnél, és nem ebben a munkakörben vagyok, azonban a kereső még mindig ad találatot(4-et is), ha valaki beírja a nevemet.

Bejelentettem a Google-nél 8mind a 4-et), de elutasító választ kaptam:


"A szóban forgó tartalomhoz kapcsolódó jogok és érdekek mérlegelése után (többek között olyan tényezők figyelembe vétele mellett, mint a tartalom folyamatos közzététele kormányzati szerv által) a Google úgy döntött, hogy nem tiltja le ezt a tartalmat.

A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján a Google LLC úgy döntött, hogy nem tesz lépéseket ezekkel az URL-ekkel kapcsolatban.

Eltávolítási kérelmét közvetlenül a webhely webmesterének küldheti el. A webmester felügyeli a webhelyet, így eltávolíthatja a kérdéses tartalmat, és letilthatja megjelenését a keresőmotorokban. A Google Kereső Súgójában tájékozódhat arról, hogy miként veheti fel a kapcsolatot az adott webhely webmesterével."


Számomra ez a válasz teljességgel elfogadhatatlan, és nem tartom jogosnak. Próbálom felvenni a webmesterrel a kapcsolatot, de egyelőre elutasító választ kaptam tőlük...

Szerződéstervezet van fent, már rég nem is dolgozom a cégnél, de a mellékletben szereplek.

Kérdésem az lenne, ilyen esetben nekem van igazam, hogy számomra nem elfogadható, hogy ott a munkaköröm, fordulhatok-e jogi képviselethez, érvényesíthetem-e a kérésemet? Ha igen, hol? Volt-e erre vonatkozó tapasztalat?



2022. okt. 17. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Mégis mit zavar egy céges e-mail cím, amikor már nem is aktív? Elvleg perelheted a Google-t, sok sikert.
2022. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Tegyél feljelentést:


Btk. 219. § Személyes adattal visszaélés - Büntetőjog.Infó

[link]

2022. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a céges e-mailcím számít, hanem a munkakör. Nem akarom, hogy bárki tudja, mi volt a munkám, csak ha én azt akarom, ez véleményem szerint nem tartozik a nyilvánosságra.
2022. okt. 17. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Öhm, szerintem rossz ajtón kopogtatsz.

Az adat amit a Google megjelenít, az egy szerződéstervezet, amit egy cég rakott fel. A benne foglaltak nem a Google dolga, hanem a cégé.

Szóval szerintem a céget keresd inkább meg, hogy vegyék le a cuccot, de legalább frissítsék, hisz az nekik sem jó, ha elavult infókat tesznek fel és csodálkoznak, hogy nem keresi meg őket senki, miközben eg yhalott mailcímre mennek a megkeresések.


Az, hogy a Google kidobja az egy dolog. A céget keresd, aki felrakta.

2022. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az valóban a cég sara inkább, ahol fent van az oldal. Ha onnan leveszik, akkor a google-ről is el fog tűnni. Írj a cég általános ügyfélkapcsolati címére, hogy feljelentést teszel, ha nem veszik le. Ne csak a webmesternek írj.
2022. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Fordulhatsz az európai ügyészséghez talán.
2022. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Jajj, már megint azok a fránya személyiségi jogok...:(((


(Okoz valami kárt az neked, hogy fent van?)

2022. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagyis egy cég rakta ki az akkori adataidat? Mert akkor a Google tényleg nem tudja törölni, a cégnek kell megtennie, velük vedd fel a kapcsolatot.
2022. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!