Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Népszámlálás számlálóbiztosok:...

Népszámlálás számlálóbiztosok: igaz, hogy sok online kitöltést nem regisztált a rendszer?

Figyelt kérdés

Bekopogott egy csaj, azt mondta a népszámlálás miatt jött, és kérdezte, hogy kitöltöttük-e online a kérdőívet. Mondtuk, hogy igen. Kérte a visszaigazoló kódot is, amit meg is adtunk neki. Azt mondta, hogy sok ilyennel találkozott, akik elvileg kitöltötték, de nem regisztálta őket a rendszer, és neki a listájában kitöltetlenként szerepel. Azt mondta, hogy ha nem fogadják el ezt a kódot, amit megadtunk neki, akkor majd visszajön.


Elfelejtettünk tőle igazolványt kérni, és csak egy nagy adag papír volt a kezében, amiből kikereste a mi címünket és odaírta mellé a kódot, ezért nem tudjuk, hogy tényleg számlálóbiztos volt-e vagy csaló. Ha esetleg visszajön, akkor tuti, hogy kérünk tőle valami igazolványt. Addig is felmerült bennem a kérdés, hogy ti találkoztatok-e olyan esetekkel, akik elvileg kitöltötték online a népszámlálást, és nektek mégis úgy volt a listátokon rajta, hogy nem töltötték ki?



2022. okt. 22. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Csaló volt.
2022. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Jehova tanúi holnap már várnak.
2022. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Kérjetek fényképes igazolványt tőle, és egy orbánnal közös képet, ahol térdel előtte. Ha van ilyene, akkor "eredeti" emberszámoló volt.
2022. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is jártak ma. És több szomszédomnál. A visszaigazoló kódot kérte.
2022. okt. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van.
2022. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha megkaptad a kódot (és fel tudod mutatni lehetőleg a letöltött PDF-et is), te tiszta vagy, nem birságolhatnak meg, innentől pedig irreleváns, hogy csaló volt-e. Ha visszajön, akkor nyilván igazoltasd vele magát.


Egyébként zéró találat van erre, hogy van visszaigazolókód, mégsincs regisztrálva a kitöltés, úgyhogy 98%, hogy csaló volt. 2%, hogy még csak ezután jut el a jelenség híre a nyilvánossághoz.

2022. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én meg biztos vagyok benne, hogy nem csaló volt. Mit tud kezdeni a visszaigazoló kóddal? Mégis mit? Amikor névvel, címmel, minden adattal együtt kellett ezt kitölteni. Én egy alapvetően gyanakvó ember vagyok, soha nem is csaltak ki, loptak el tőlem semmit, mégis megbíztam benne.
2022. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hozzátennék, hogy én is 1 óráig pöcsöltem vele, mert közben elmentem vacsorázni, lehet túlléptem egy határidőt.
2022. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először kijött egy táblagéppel, abba pötyögte be a visszaigazoló kódot. Aztán visszajött pár órával később és mondta, hogy hálózati probléma miatt nem rögzítette a rendszer a kódot, ezért újra elkérte és felírta tollal egy füzetbe. Ebben a cikkben is írják, hogy akadozott a hálózat, amikor a biztosok személyesen keresték fel az embereket. Magyarul nem csaló volt az sem, aki nálam járt.

[link]

2022. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! A pdf-et sajnos nem töltöttük le, csak a visszaigazoló kódot írtuk fel (remélhetőleg helyesen).


A visszaigazoló kóddal egyébként nyilván nem tud mit kezdeni egy csaló, de azt mondta a csaj, amikor felírta a listára, hogy reméli, ezt így elfogadják majd, mert ha nem, akkor visszajön újra. Arra gondoltam, hogy ha csaló lenne, akkor erre hivatkozva visszajönne, és megpróbálhatna adatokat kicsalni az itt lakóktól. De ha vissza is jön, most már tuti, hogy elkérem az igazolványát, ha én leszek itthon. Inkább attól félek, hogy olyankor jön, amikor a rokonaim vannak itthon, mert ők bárkinek bármilyen adatot kiadnak kérdés nélkül, olyan jóhiszeműek. :/

2022. okt. 23. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!