Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar munka törvények ere...

A magyar munka törvények ere mit mondanak ? Munkáltató ezt megteheti ?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemnél ahol dolgozom ott munkanapokat vettek el és esedleges kirúgást is pezzegetnek velem kapcsolatban mert rendőrségi bejelentést tettem hogy ellopták a pénztárcámat a munkahelyemen.


2 gyanúsított volt aki az adott helyiségben többször is tartózkodott őket említettem a tanú vallomásban.


De leszögezném hogy én egyáltalán se megvádolást se bármilyen rossz hangnemű beszédet vagy megjegyzést nem adtam és nem is tanuskodtam egyikük felé sem.

Tudomásom arról hogy őket kereste e a rendőrség tanuskodással kapcsolatban vagy bármilyen káruk történt e arról nincs.


Amikor kérdezték hogy tudok e bármely személynek anyagi nehézségeiről vagy kivánom e a polgári jogi igényemet érvényesíteni feléjük akkor mindig nem-el válaszoltam.


Ezek után mit tudok tenni? Tudok indítani munkaügyi pert a cég ellen ?


A cégemnél több mint 1 éve dolgozom bőven a próba idő után.

Nem megfelelő munkavállalói képesség és magatartásról szó sincs.


2022. okt. 22. 23:06
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Kamera felvételek? Egyébként gondolom táskában tartottad. Miért? Sose hagynám ott. Bizonyíték nélkül nem lellett volna senkit megnevezni.
2022. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem rúghatnak ki ezért, és nem is vehetnek el ledolgozott időt. Ezért nyugodtan perelhetsz, ki fogják fizettetni velük az időt, és ha kirúgnak, vissza fognak venni.

De ezt csak akkor csináld, ha otthagyod őket. Mert egyébként fognak találni törvényes indokot, ami alapján kirúghatnak.

2022. okt. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/ Köszönöm a válaszod.



Más mit tenne a helyemben ebben a szituációban ?

2022. okt. 23. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát azt neked kell tudni, hogy mennyire fontos neked ez a munkahely. Ha fontos, akkor hagyd a fenébe az egész ügyet.

Ügyvédet fogadni és pereskedni meg lehet, hogy többe kerülne, mint ami pénzt ki tudnál vasalni a cégből. Attól függ, hogy elég-e egy fenyegető levél az ügyvédtől, vagy a cég képes perre menni.

2022. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!