Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben tényleg...

Ebben az esetben tényleg felelősségre vonható lenne az adott személy?

Figyelt kérdés

Már vagy egy hete erről folyik a vita a családban. Mesélte anyámnak valaki hogy még a nyáron történt falunapon hogy eljöttek többen egy autóval a szomszéd faluból és az egyik személy a társaságból annyira lerészgedett hogy másnap az útszéli árokban a saját hányásában ébredt. Erre szüleim kikeltek magukból hogy hogy tehették meg ezt azzal a férfival milyen dolog ez, meg hogy ugye tudják hogy ha valami baja lett volna őket felelősségre vonák érte... Én meg csak pislogtam hogy most mivan? Felnőtt ember, nem kérte senki hogy annyit igyon. A másik meg hogy én sem vittem volna haza, szerintem azt aki ennyire lerészegedik

a többi utasra nézve veszélyes szállítani. Bármikor behányhat az autóba, gondol egyet kiugrik az autóból, bármit tehet ami miatt balesetet szemvedhetnek és akár ott halnak meg mindannyian. És nem értik meg mit mondok. Vagy nekik lenne igazuk?



2022. okt. 24. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Félúton lesz az igazság.

Persze, felnőtt stb...

De ha egy társasággal megyek és valaki a haverjaim közül nincs meg vagy ilyen állapotban van,akkor nem hagyom magára.

Mindegy is, hogy jogi szempontból mit lehet itt számon kérni az emberen.

Ez lelkiismereti kérdés, hogy foglalkoznunk egymással.

Más kérdés, hogy talán legközelebb nem vele megyek szórakozni.

2022. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Otthagyni valakit az út szélén, aki nem józan, ez a másik konkrét veszélyeztetése, bárhogyan is nézem a dolgot. Nem lehet egy olyan embert egyedül hagyni, aki magatehetetlen! Szánalmas!
2022. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Jogilag semmi felelősség nem terheli a többieket.

Finnországban van olyna törvény, hogy ha valaki nálad berúgott, akkor a te felelősséged, hog yépségben hazaér-e. Nálunk ilyen nincs, de amúgy valami hasonló nem ártana. Lassan meg kéne tanulni kulturáltan fogyasztani..

2022. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Ennek a történetnek csak erkölcsileg elitélhető részesei vannak.

Jogi szempontból nem követtek el bűnt.

2022. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha meghalt volna, vagy sérülést, maradandó testi fogyatékosságot szenved, akkor a felelősség megállapítható.
2023. márc. 31. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!