Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet bejelenteni, ha egy...

Hol lehet bejelenteni, ha egy üzlet csak 1000 forint felett engedi a bankkártyás fizetést?

Figyelt kérdés

Van egy üzlet, ahol van online pénztárgép, van lehetőség kártyás fizetésre, de a tulajdonos továbbra is csak 1000 forint felett engedi a kártyás fizetést, miközben 2021 január óta erre nincs lehetősége.

Ezt hol és hogyan lehet bejelenteni (pl. online is lehet vagy csak személyesen)? NAV? Fogyasztóvédelem? Valahol máshol?


2022. nov. 3. 11:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Én is ismerek ilyen boltot, 500 forint felett enged csak a kasszás kártyázni.


Nem mindegy az neked amúgy? Nincs ennél fontosabb dolog az életedben mint hogy ezen görcsölj? Engedd el..

2022. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Én meghallgatom panaszod egy tízesért.
2022. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Lassan az 1000 Forintos is pénzérme lesz, és ezen problémázol? Mondjuk ha üzlettulajdonos lennél te sem örülnél neki, hogy a tranzakció díja elvinné a hasznodat.
2022. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Jelentheted akárhol, van ezer plusz ezer fontosabb ügyük. Mire sor kerülne a tiédre rég el is felejtették.
2022. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

A készpénz mentes fizetést kell tudnia biztosítani. Legyen az egy terminál vagy számla szám.

De az, hogy milyen saját szabályokkal csinálja ezt már nem rád tartozik.

Ha valaki bemegy oda, hogy megnézze meglátja a terminált és letudja, hogy nincs itt semmi baj.

Amennyiben ki van írva, hogy x összeg alatt csak kp-val lehet fizetni még kevésbé ciki. Hiszen, ha meglátod a kiírást akkor max kifordulsz és keresel magadnak másik boltot.

Az meg, hogy valakinél nincs kp felelőtlenség. Legalább táska legmélyén vagy telefon tokba legyen már egy dugi pénzed.

2022. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Én elég érzékeny vagyok a fogyasztóvédelem érdekét tekintve, de ez a szabályozás szerintem nem arányos a fogyasztók érdekében a szolgáltatók kárára.


Mert itt tényleg arról van szó, hogy a díjat a szolgáltatóra terhelik, ha te veszel egy 5 forintos cuccot, amit kártyával akarsz kifizetni, jobban jár az eladó, ha neked ajándékozza.


Ez a szabályozás akkor lenne korrekt, ha az állam állná a költséget, de nem így van.


Gondolom, ha neked kéne fizetned a tranzakciós költséget, akkor nem izgulnál így.


Ezen rugózni szerintem egy eléggé nagy fszság, és nagy szarrágónak kell lenned hogy ilyesmin rugóz.


Ami kicsit szomorú is. Én jobb életet kívánok neked ennél.

2022. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
7, semmi nem írja elő, hogy kötelező bankkártya terminált tartani, elektronikus fizetési lehetőséget kell biztosítani
2022. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Tipikus magyar proli hozzáállás.

Gratulálok kérdező, miattad is tart ott az ország, ahol.

2022. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Most komolyan egy kisvállalkozóba akarsz belerúgni? Én is mindent kártyával fizetek, de mindig van nálam készpénz, ha esetleg valahol nem lehetne kártyával fizetni (pl. a zöldségpiacon). Ha valahol azt mondják, hogy 1000 alatt nincs kártya, akkor veszek még valamit, hogy fölötte legyek vagy kápét használok. Mi manapság 1000 forint? Elég ritka az az eset, amikor ettől kevesebbet költök a boltban.


Ha nem tetszik ez a szabály, akkor ne vásárolj ott, de ne legyél már olyan szarrágó, hogy egy kisvállalkozást akarj megszívatni, mikor a multik meg halálra keresik magukat...

2022. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Én ezt sosem értettem.

A tranzakciós költség százalékban van meghatározva, nem fix összegben. Azaz pont ugyanúgy veszít a drága termékeken, mint az olcsókon. Tény, hogy egy olcsóbb termékre kevesebb tiszta hasznot tud rátenni, de itt konkrétan 1-2 forintokról van szó...

2022. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!