Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magánnyomozó kérésre feltöri...

A magánnyomozó kérésre feltöri a messengert?

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 16:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

20-as: akkor mégegyszer: egy Facebook-fiók feltörése súlyos bűncselekmény. Ha egy magánnyomozó feltöri valakinek a fiókját, akkor egyrészt ő bűncselekményt követ el, megfosztják az engedélyétől, másrészt téged is előállítanak bűnrészesként, és mivel itt általában nagyon komoly pénzekről van szó, valószínűleg még súlyosbító tényezőként a bűnszövetség megalakulását is rátok veti az ügyészség, ami garantálja a pár évnyi letöltendőt.


Nincs a világon olyan magánnyomozó, aki egy ilyet elvállalna, másrészt ahogy mások is írták, a magánnyomozó nem hacker, egy Facebook fiók csalás nélkül meg gyakorlatilag feltörhetetlen (gondolj már picit bele, ezek a techcégek dollármilliárdokat költenek a biztonságtechnikára!).


Egy fiók feltörése nem úgy néz ki, hogy a magánnyomozó letölt egy szoftvert az internetről, aztán az majd feltöri neked a fiókot. Ha a célszemélynél be van kapcsolva a kétfaktoros hitelesítés, akkor még ha meg is szerzed a jelszavát, akkor sem tudnál belépni, hiszen ahhoz fizikailag hozzá kell férned a célpont telefonjához.


A másik opció, hogy a magánnyomozó közvetlenül a Facebook adatbázisát töri fel, amihez nagyon sok szerencsét kívánok, mert ezen az úton még soha senkinek nem sikerült megszereznie a felhasználók levelezését, csak random telefonszámokat és salted hasheket sikerült eddig ezen az úton kinyerniük nagyon komoly, profi hekkercsapatoknak, több évnyi munka után.


De légyszives, magyarázd már el, hogyan töri fel egy magánnyomozó valakinek a fiókját, szeretnék röhögni egyet :D

2022. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
10%

21.

Tökre bírom amikor egyinformatikus kocka egyben magánnyomozó is meg ügyvéd is. Nevetséges vagy

2022. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
22. Ő érveket sorol fel, te csak toporzékolsz, hogy de igen
2022. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
10%

23.


Nektek az életetek a gyk?


Gyakorlatról beszélek nem okoskodásról amit neten találnak ki kockák,lezártam, szevasztok!

2022. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
76%

De MILYEN gyakorlatról beszélsz te? Hol vannak ezek a magánnyomozók, akik csak úgy kisujjból feltörik a Facebookot? És hogy lehet az, hogy nagyon komoly, államok által szponzorált, gyakorlatilag végtelen pénzügyi forrásokkal rendelkező hekkercsoportoknak több éves munkájukba kerül egy-egy biztonsági hiba felderítése és kihasználása, de egy magánnyomozó számára ez triviális dolog? Továbbá ha számukra ennyire egyszerű egy fiók feltörése, akkor mégis miért magánnyomozók, amikor a több tízezer dolláros bug bountykkal már nyugdíjba vonulhatnának?


Légyszives, magyarázd már el nekem, te honnan veszed ezt a hülyeséget? Hol találtál te ilyen magánnyomozót?

2022. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
„De MILYEN gyakorlatról beszélsz te?” - ezt nekem már megválaszolta: nem tudja. :-)
2022. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Hű de jó kis kérdést tettem fel 😀
2022. nov. 10. 18:07
 28/31 A kérdező kommentje:
Ha ez ennyire nehéz, akkor miért törik fel állandóan a fb-omat?
2022. nov. 10. 18:08
 29/31 anonim ***** válasza:

28-as: honnan tudod, hogy feltörik?


Így látatlanban nehéz pontosan megmondani. A leggyakoribb ok, hogy a felhasználó mindenhol ugyanazt a jelszót használja, így ha például a mittomén, a 30 különböző oldal közül, amelyiken regisztrálva vagy, akár egyetlen egy oldalon nincs rendes biztonsági rendszer, és onnan kiszivárog a jelszavad és az email-címed, akkor azt a hackerek eladják (tömbösítve, más felhasználók adataival együtt), és így mások simán belépnek a fiókodba.


A másik gyakori eset, hogy olyan linkekre kattintgatsz, vagy olyan oldalakra regisztrálsz, amikre nem kellene, ott megadod a FB-hoz is használt email-címedet és jelszavadat, amivel a link küldője visszaél.


Harmadik gyakori eset (ami nem nyújt teljes hozzáférést a fiókodhoz), hogy egy weboldalnak, vagy applikációnak részleges hozzáférést adsz a Facebook fiókodhoz, és ők visszaélnek ezzel a hozzáféréssel. Ez nem minden esetben káros, ezt lehet szakszerűen és legálisan is használni. Például ha letöltesz egy appot, ami mondjuk a napi testmozgásodat rögzíti, akkor abban lehet, hogy lesz olyan opció, hogy naponta, vagy hetente, vagy havonta megosztjon valamit az üzenőfaladra, hogy mondjuk mennyit futottál, vagy hogy mennyire voltál aktív.


Egy dolog biztos: az ekkora megacégeknél, mint a Facebook, a Google, vagy az Apple NEM a cég biztonsági rendszere a gyengepont, hanem a felhasználó. Ezt viszont magánnyomozó nem használhatja fel, hiszen az általam felsorolt módszerek (és úgy általánosságban bármilyen módszer, amellyel a felhasználó tudatos beleegyezése nélkül hozzáférsz a fiókjához) a magyar jogrendben csalásnak és/vagy személyes adatokkal való visszaélésnek minősülnek, akár több évnyi börtönbüntetést vonnak maguk után.

2022. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
10%

29.

Hiába írsz sokat,nem ez van!!

2022. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!