Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van-e egy egyetemi...

Joga van-e egy egyetemi kollégium igazgatójának ahhoz, hogy indokolatlanul, másik személy jelenléte nélkül, a lakó tudta nélkül bemenjen a kollégiumi szobába, amíg a lakó távol van?

Figyelt kérdés

A egyetemi kollégiumi igazgatónk szinte napi rendszerességgel körbemegy nálunk a kollégiumban, és egyedül bemegy a kulccsal zárt szobáinkba, amikor éppen távol vagyunk, körülnéz a szobákban, és feltehetőleg a szekrényekbe/fiókokba is belenéz, illetve megnézi, milyen dolgokat tárolunk a szobában. Azt, hogy a szekrényekbe is belenéz, onnan sejtjük, hogy már többször is megjegyzést tett olyan tárgyakra/ételekre, stb. amelyek nem látható helyen voltak a szobákban elhelyezve, tehát szinte biztos, hogy úgymond "kutakodott" a szobákban.


Egyetemi kollégiumról van szó, ahol felnőtt emberek laknak. Ezenkívül talán még az is fontos információ lehet, hogy egyszemélyes szobában lakom, tehát nincs szobatársam. Többek között azért is választottam egyszemélyes szobát, mert fontos számomra a magánszféra, viszont itt úgy érzem, napi szinten megsértik azt.


Tudtommal a kollégiumi igazgató csak rendkívüli helyzetekben (pl. kárelhárítás, tűzveszély, élet-, illetve balesetveszély elhárítása stb.) mehet be a szobákba a lakók jelenléte/engedélye nélkül, illetve bemehet még karbantartási, épületfelügyeleti stb. okokból, viszont azt csak egy másik dolgozó jelenlétében teheti meg, ha a hallgató éppen nem tartózkodik ott, és a látogatásról minden esetben látogatási naplót kell vezetni.


Nálunk viszont ez úgy néz ki, hogy teljesen indokolatlanul az igazgató szinte mindennap bemegy a szobámba (és mások szobájába is), amíg én az egyetemen vagyok, és erről engem utólag sem tájékoztat. Csupán onnan tudom, hogy a szobámban járt, hogy például egy tárgy máshol van, mint ahova raktam, a szék arrébb van tolva, az ablakon a roló fel van húzva stb. Illetve előfordult olyan is, hogy az igazgató nem tudta, hogy én éppen a kollégiumban tartózkodom, és egyszer csak kopogás nélkül (!) benyitott a szobámba. Majd meglepődve nézett rám, és megkérdezte, hogy "hát te mit csinálsz itt?" Ismétlem, nem középiskolai, hanem egyetemi kollégiumról van szó, ahogy minden egyes lakó nagykorú.


Arra lennék kíváncsi, hogy az igazgatónak (vagy bármelyik másik kollégiumi dolgozónak) van-e joga ahhoz, hogy a tudtunk nélkül a saját szobánkban mászkáljon/kutakodjon (másik személy jelenléte nélkül), vagy esetleg megsért-e valamilyen törvényt ezzel, és ha igen, milyen lépéseket tehetnénk ellene. Ezenkívül az is érdekelne, hogy nekem jogom van-e ahhoz, hogy a laptopom webkamerájával felvételt készítsek a saját szobámról (ahol senki más nem lakik), amíg távol vagyok, hogy utólag meg tudjam nézni, járt-e valaki a szobámban, és ha igen, mit csinált ott. Ha esetleg sikerül felvételt készítenem arról, ahogy valaki kutakodik a szobámban, felhasználhatom a felvételt feljelentés céljából?


Előre is köszönöm a segítséget!



#kollégium #magánszféra #kollégiumi igazgató #magánszféra megsértése #kollégiumi törvény
2022. nov. 18. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi van a kollégium szabályzatában. Ez a döntő. Vélhetően van olyan rész, amire ezt rá lehet húzni.
2022. nov. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen.
2022. nov. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Ha meg sorkatona lennél még a gólya is beröpülne néha. Hahaha...

Aztán mondanák, mi van kopasz, beröpült a gólya? Hahhahhahha...

2022. nov. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez annyira nem hangzik okénak. Nálunk a szobavizit úgy nézett, hogy vagy előre bejelentve, vagy nem de viszont mindenképpen akkor amikor volt valaki a szobában kopogott, és beengedtük. Körbenézett, hogy rendeltetésszerűen használjuk-e (ehhez joga van) a szobát és ennyi. Nem kutakodott a cuccaink között (ehhez nincs joga). Meg mi az, hogy megkérdezi mit keresel a saját kollégiumi szobádban?? :D Amúgy gondolom aláírtál egy bentlakási szerződést, ami biztos hivatkozik a házirendre, ezekre érdemes ránézni.
2022. nov. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a kollégium szabályzatátol függ, hogy mihez van joga, azt kell végigolvasnod.
2022. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz a kollégium szabályzatától függetlenül sem lehet joga, hogy a cuccaid között kutakodjon.
2022. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha eltűnik valamid? Igazgató az ilyen akciókkal saját magát sem védi meg. Egyébként is biztos, hogy nincs ilyen szabályzatban.
2022. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Simán felveheted, majd felhasználhatod a későbbiekben.

Rakj ki papíron olyan figyelmeztetéseket, hogy kamerával megfigyelt terület, és a felvételek internetes publikálásra kerülnek. Ez tuti ki fogja akasztani.

2022. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetemen azt se tudtam, ki a kollégium igazgatója, pedig két koleszban is voltam
2022. nov. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Melyik kollégium ez?
2022. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!