Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kártérítésre kötelezhető-e a...

Kártérítésre kötelezhető-e a munkáltató ha késve utalt bért, és emiatt a bank a hitelét felvevő alkalmazottra késedelmi díjat vert rá, mert emiatt késve törlesztett? Bíróságot megjárt eset!

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok itt ki mit mond, mert itt olyan nagyon „okosok” vannak.

Előre szólok: az eset kimenete már ismert mert megjárta az ügy a bíróságot.


Tehát a cég késve fizet bért (nem hó 10-ig hanme később) emiatt az alkalmazottra a bankja ráver egy késedelmi díjat mert az meg hitelt vett fel és nem tudták vonni a törlesztőt időben.


Az alkalmazott azt akarja ezt a késedelmi díjat a cég fizesse ki heylette. A cég nem fizet azt mondja neki ehhez semmi köze.


Bíróságra kerül az ügy.


Na kérdés: hogy döntött a bíróság? Fizetnie kell vagy sem a cégnek?


2022. nov. 19. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha tudod a végét a sztorinak, akkor miért kérdezed meg?


Gondolom nem fizetett a cég, különben nem írtad volna ki a regényed és nem tudnál min ömlengeni.


(Szintén hiteles vagyok, és pont ezért választottam azt az opciót hogy havonta vonják tőlem a törlesztőt, ne én utaljam ám. Így nincs olyan, hogy el van felejtve, vagy nem érkezik meg a bankhoz a pénz. Vagy esetleg neked semmilyen tartalékod nincs vészhelyzetre? Ez így elég felelőtlen dolog.)

2022. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdezi, mert ez a munkaügyes troll
2022. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"(Szintén hiteles vagyok, és pont ezért választottam azt az opciót hogy havonta vonják tőlem a törlesztőt, ne én utaljam ám. Így nincs olyan, hogy el van felejtve, "


Madárka, elolvastad a kérdést? hm?


" emiatt az alkalmazottra a bankja ráver egy késedelmi díjat mert az meg hitelt vett fel és nem tudták vonni a törlesztőt időben."


A kérdésben szereplő illető PONT EZT TETTE.

Madár.

2022. nov. 19. 11:15
 4/9 A kérdező kommentje:

„. Vagy esetleg neked semmilyen tartalékod nincs vészhelyzetre „


ennek MI KÖZE AHHOZ hogy a munkahely a szerződést felrúgva nem teljesíti bérfizetési kötelezettségét időben?

2022. nov. 19. 11:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit madarazol, te kétbites szerencsétlen?


Munkaszerződéstől függ: ha a munkáltató írásba foglalta, hogy legkésőbb 10-ig kiutalja a fizetéseket, akkor igen, kártérítésre kötelezhető.

Ha a munkaszerződésben nincs ilyen, hogy meddig kell utalnia, vagy olyan munkahelyen dolgozol, ahol napi bejelentéssel működik a munkáltatás, akkor nem kötelezhető a kártérítésre a munkáltató.


Csak te ezt kihagytad a sztoriból.

És ne beszélj ilyen stílusban még egyszer másokkal, még ha anonim oldal, akkor sem, mert senki nem szólt hozzád bunkón, te viszont mégis ilyen alpári módon kommunikálsz.


Nem tudlak sajnálni, kérdező.

2022. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Munkaszerződéstől függ: ha a munkáltató írásba foglalta, hogy legkésőbb 10-ig kiutalja a fizetéseket, akkor igen, kártérítésre kötelezhető."


DE ÉN NEM EZT KÉRDEZTEM!! nem ez volt a kérdés!! A per tárgya NEM AZ VOLt hogy a munkáltató késve utalt bért!!


TÁN EL KÉNE OLVASNI A KÉRDÉST!

2022. nov. 19. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Kamu a kérdés: az alapítványi iskolában nincs fizetés, ingyen jártok be talpat nyalni a vén hugyos alkesznek és saját pénzből hozzátok neki a kisboltból a kannásbort.
2022. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, arról nem mi tehetünk hogy idegbeteg vagy.
2022. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
#8 az idegbetegségedért is pereld a munkáltatót!
2022. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!