Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új típusú személyigazolvány...

Az új típusú személyigazolvány e-aláírás funkciójának van "lejárati" dátuma, ha engedélyeztük a szolgáltatást, de x ideje nem használtuk?

Figyelt kérdés

Több éve, amikor az újat kaptam, akkor kértem az e-aláírás funkciót is, és ha jól emlékszem, akkoriban volt valahol arról szó, hogy ha 2 évig nem használjuk, akkor megszűnik a lehetőség.


Most elolvastam egy "TÁJÉKOZTATÓ a személyazonosító igazolványhoz igényelhető e-aláírással kapcsolatos szolgáltatásokról" című dokumentumot, de abban nem említenek ilyen időbeli korlátozást.


Soha nem is volt, vagy már nincs, esetleg még mindig érvényes rá valamilyen időbeli korlát, ha nem használja az igénylő?


2022. nov. 24. 20:51
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Csak tipp, de szerintem ez még mindig érvényben lehet, mert az ügyfélkapus regisztráció is lejár 2 év után. Aztán lehet, hogy ez a kettő nem függ össze.
2022. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!