Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hirtelen gazdagodás milyen...

A hirtelen gazdagodás milyen szint felett gyanús?

Figyelt kérdés

Ha készpénzben tartok otthon 3-4 millió Ft-ot amit az évek során spóroltam össze de beviszem berakni a bankba, az gyanús lehet?


Vagy mi az a szint, ami felett már igazolni kellhet honnan van a pénz?


Olvastam korábban olyanról, hogy vagyonosodási vizsgálat, meg hogy a NAV visszamenőleg ellenőrzött valakit. Ez már az a szint, vagy még nem?



2022. nov. 25. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A 3-4 millió aprópénz.
2022. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez akár lehet egy készpénzes autóeladásból is. Ezen nem fognak megdöbbenni. Persze a NAV-nál bekerülhetsz az ellenőrzésbe, ez nyilván egy "plusz pont".
2022. nov. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Több, mint 5 millió van csak a folyószámlámon, amiből élünk, vásárolunk, fizetjük a rezsit, ilyesmi😃.

Közép vezető vagyok egy gyárban, jól keresek viszonylag, de semmi extra.

3-4 millió, az nem túl sok pénz, persze ha bűncselekményből van, az más téma.

Amúgy ez nem az a szint.

2022. nov. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Inkább milyen szint alatt. Ha mondjuk lejjebb vagy a társadalmi ranglétrán mint egy Mészáros Lőrinc és naponta milliárdokkal leszel gazdagabb, holnap rád törik a navosok az ajtót.
2022. nov. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az OTP-ben van folyószámlán X összeg (kérdezőhöz hasonló) és bármilyen dolgot kell intéznem a bankszámlával, már szinte félek bemenni az OTP-be mert a bankos nő mindig sipákol, hogy "nagy összegű pénz, le kellene kötni", és közben néz rám, mint a véres rongyra.
2022. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg le kéne kötni, ha ilyen jó a sipákolója.
2022. nov. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3-4 millió forintra senkinek a szeme sem fog rebbenni.


Ha 300-400 millióval mennél be, akkor már igen.

2022. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gyanus, sot meg egy onerohoz is keves
2022. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
“Mindenki a maga sikere kovácsa, ez bárki legyen, azt gondolom, tehát mindenki, mindenki, tehát kell hozzá, hogy valamire vigye, vagy valamire ne vigye, ahhoz is kell ám nagyon sok minden, ez lehet pozitív, negatív.”
2022. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok. Látom, megosztom a közvéleményt.


De tényleg úgy néz rám a nő, meg elkezdi mondani, hogy hackerek, meg miegymás megszerezheti, ha folyószámlán van. Kössem le. "Hát, köszönöm, jó így". És akkor néz. Szinte szuggerál. És csendben ülünk pár másodpercig. A feszültség tapintható.

2022. dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!