Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki (kolléga) nevének a...

Valaki (kolléga) nevének a kiadása törvénybe ütköző?

Figyelt kérdés

Példa:


Az étteremben a pincér nem engedi az egy asztalnál ülő vendégenek, hogy külön fizessék a számlát. A vendégek összedobják az összeget és kifizetik. Viszont a pincér nem ad visszajárót, mondván nincs elég aprója, így rákényszeríti a vendéget borravaló "adására".


A vendégek keserű szájízzel távoznak.

Kifelé menet, megkérdezik az épp az ajtónál álló másik pincért, hogy mi a neve annak a pincérnek aki az ő rendelésüket intézte.


Pincér2 törvényileg elárulhatja-e Pincér1 keresztnevét/vezetéknevét vagy mind kereszt-, és vezetéknevét?


Szerintem igen, legalábbis hihetetlennek tartom, hogy még a keresztnevet se lehetne kiadni. Viszont páran azt állítják, hogy nem lehet mert ez személyes adatok megsértése.

Próbáltam utánanézni, de semmi választ nem találtam ilyen hétköznapi helyzetekre vonatkozóan, ami megint csak arra enged következtetni, hogy a pincér elarulhatja a vendégnek a kollégájának a nevét.


Hogy is van ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. nov. 29. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy cég kiadhatja avval az alkalmazottaiknak a nevét, hogy kiíratja az egyenruházatukra, akkor elmondhatja akárki szntem.
2022. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyes adat. Ha nincs kiírva a ruhájára kitűzőn, amivel hozzájárul, akkor nem adható ki az engedélye nélkül.


De ha panaszt akarsz tenni,akkor leírhatod, hogy a kopasz, szemüveges, stb. pincér, és a főnök nyilván tudni fogja, kiről van szó.

2022. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljes nevet személyiségi jogok miatt nem mondhat. Keresztnevet igen, hiszen elviekben éppenséggel több Pisti, Laci, Zoli is dolgozhat az adott cégnél vagy étteremben.

De ha panaszt szeretnél tenni, elég a személyleírás, tudni fogják ők, hogy kire gondolsz (eleve ha dátumot, időpontot is írsz, akkor be tudják szűkíteni hogy kik dolgoztak aznap.)

2022. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hol lehet erről valami hivatalos leírást találni?


Amúgy a kérdésem tényleg csak egy példa, velem ez nem történt meg, és nem is akarok panaszt tenni.

2022. nov. 29. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Most komolyan ennyire fáj az a 400 forint, hogy a redditet és a gyk-t is telebőgted a problémáddal?
2022. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló :)


Redditen nem én posztoltam, egyébként semmi közöm nincs az egészhez, csak láttam a poszt alatt néhány felhasználót ezen vitatkozni, és szeget ütött a fejembe. Ki szerettem volna deríteni, hogy mi is az igazság.

2022. nov. 30. 00:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak nem te vagy u/Little_Bustard?
2022. nov. 30. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!