Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az utcán rám vagy a kutyámr...

Amigossperanto kérdése:

Ha az utcán rám vagy a kutyámra rátámad egy másik kutya, akkor legálisnak számít ha a támadókutyán halálos sebet ejtek?

Figyelt kérdés

Sajnos fordult már elő, hogy a kutyámra rátámadt egy másik kutya, mert az agyhalott gazdák nyitva hagyják rendszeresen a kaput, ahol egy meglehetősen aggresszív kutya él.

Azon gondolkoztam, hogyha akkor támad rá az én kutyámra az a másik, amikor én sétáltatom, akkor önvédelemnek feltűntetve kinyírhatom-e, vagy félholtra verhetem-e azt a támadó kutyát?



2022. nov. 30. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, addig ütheted, míg el nem szalad, hiszen meg kell védened magad. Gazdi és póráz (esetleg szájkosár) nélkül semmi keresnivalója egy kutyának az utcán. Kinyírni aligha fogod, egy ütésből nehéz agyonütni egy támadóban lévő kutyát. Ha meg már magatehetetlenül fekszik, de utána is rugdosod vagy ugrálsz rajta, az már azért bőven nem önvédelem.
2022. nov. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen
2022. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!