Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszon élvezeti joggal terhelt...

Haszon élvezeti joggal terhelt ingatlan felújítása?

Figyelt kérdés

Én mint tulajdonos elkezdhetem felújítani, úgy a házat hogy benne él a haszon élvező, de soha nem fejezném be a munkálatokat? Pl. Lebontanám a tetőt és azt mondanám új tető lesz, de mégsem csinálom meg, mert nincs rá pénzem. Vagy kibontanám a vízvezetéket, mert újra kötném csak közben elfogy a pénzem.


Életem legnagyobb hülyesége volt ennyire megbíznom egy emberben, most meg kiraktak a házamból, amit egy az egyben én vettem és minden felújítást én álltam.



2022. dec. 1. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz ilyet

Eladhatod viszont az ingatlant

2022. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak haszonélvezeti joggal nem igazán kapkodnak érte. A benne lévő dolgokkal mi a helyzet, gondolok itt radiátorokra, gázkazán, bojler ezeket le lehet szerelni, ha van róla számla, hogy azt én vettem?
2022. dec. 1. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Közös megegyezéssel meg is lehet váltani a haszonélvezeti jogot. Ügyvéd kell hozzá.
2022. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végezhetsz felújítást, a haszonélvezőnek tűrnie kell, de ha olyan jellegű, hogy emiatt lakhatatlan lesz az ingatlan, akkor a felújítás idejére lakhatást kell biztosítanod a neki.

Ha bent lakik, és elzárod a vizet, elvágod a csövet, és nem haladsz a javítással, akkor saját költségére megcsináltathatja olyan mértékben, hogy neki elegendő legyen. De ezt behajthatja rajtad, mert a te munkádat fizette.

Annak amúgy se lenne értelme, hogy mondjuk lebontod a tetőt, és szétázik a ház.

Haszonélvezettel terhelt házat csak nagyon csökkentett áron lehet eladni. Ha megveszik egyáltalán.

Jobb és olcsóbb megoldás nincs, mint hogy próbálsz vele megegyezni, még ha pénzedbe kerül is.

2022. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!