Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghalt rokon esetén milyen...

Meghalt rokon esetén milyen ügyintézés szükséges, illetve kit lehet megbízni ezzel?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk meghalt, én vagyok az egyetlen családtagja és az egyetlen örököse.

Mivel 800 Km-re élek, az ügyintézés problémás, kellene valaki, aki eljár a nevemben. Ismerös, rokon nincs, csakis valami hivatalos megoldás jöhetne szóba, de nem tudom, ki foglalkozik ilyenekkel.

Elöre is köszönöm, ha valaki segít megfelelö ötletekkel.



2022. dec. 11. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy helyi ügyvédet bízz meg.
2022. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MDaniel98 ***** válasza:
Ügyvéd eljárhat a nevedben, más szerintem nem.
2022. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mindegy, mire szakosott ügyvéd, vagy van, aki erre van specializálódva?


Meg van még egy kapcsolódó téma: az örökség része egy lakás, amit ki kellene üríteni, alaposan kitakarítani és tisztasági festést végezni . Ezt is lehet az ügyvéden keresztül intézni, vagy erre valaki mást kell keresni?


A temetéskor azt elviszem, ami magánjellegü irat vagy hasonló, a többi miatt viszont nem igazán tudnék több hetet Magyarországra jönni, föleg, hogy semmi ismerettségem sincs, azt sem tudnám, kiket lehet/kell megbízni ezekkel a munkákkal.

2022. dec. 11. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Lakást csak a hagyatéki után pakolhatod ki
2022. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez nem igazán lényeges jelenleg, mert ahoyg írtam, csak én vagyok egyetlen rokonként az örökös, emellett csak családi iratok azok, amik érdekelnének.

A kérdésem továbbra is a többi megszervezésének módja.

2022. dec. 11. 15:56
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ez nem igazán lényeges jelenleg, mert ahoyg írtam, csak én vagyok egyetlen rokonként az örökös"


Nem tudom, mennyire volt közeli, illetve szoros a kapcsolatotok az elhunyt személlyel, de biztos vagy benne, hogy nem hagyott esetleg végrendeletet?

2022. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen biztos, mert csak velem volt kapcsolata, senki mással nem is beszélt soha az utolsó 30 évben, és a távolság ellenére elég jó kapcsolatunk volt.
2022. dec. 11. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!