Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám 1/4részben örökölt...

Édesapám 1/4részben örökölt ingatlant,amire szeretnék használati jogot bejegyezni(mg üzemközpont). Melyik verzió lesz a jó (kifejtésben leírva)?

Figyelt kérdés

Elolvastam a Földhivatal honlapján az ügy leírást miszerint a tulajdonos és a használó közt vagy közokiratnak vagy ügyvéddel ellenjegyzett okiratnak kell készülnie.

Ügyvédem(gyerekkori barát) szerint, irjunk apukámmal egy pár sort amiben egyszerűen leírjuk ő engedélyezi hogy a tulajdonára használati jogot jegyezzek be. Ingatlan jog a szakterülete valamint van földműves végzettsége.

Számomra a két verzió nem egybevágó.

Apa1/4részben örökölte a szülöi házat 3testvérével egyetemben,nagymamám haszonélvező. Csak nagymama lakik ott.



2022. dec. 13. 19:56
 1/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Én a földhivatalra hallgatnék, az eljárási szabályok a haszonélvezettel egyeznek meg, vagyis kötelező a jogi képviselet.
2022. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez egy kicsit nagyon zavaros.

Apukád negyed részben örökölt egy lakást... Kik birtokolják a többi részt? Ahhoz, hogy te használati jogot bejegyezhess rajta, az ő engedélyükre is szükség van, vagy ki kell vásárolnod őket.


És igen, a Földhivatalra kéne hallgatni, egy kétsoros cetli nem lesz elég.

Az ügyvéd talán arról beszélt, hogy az apukád írjon egy ügyvédi megbízást, aminek ez a célja, és akkor ő el tud járni a Földhivatalban. Persze attól még a többi tulajdoni hányaddal, tulajdonossal is ugyanúgy meg kell birkozni.

2022. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező

ha az ingatlannak már van haszonélvezője - azt írod "nagymamám haszonélvező".

Ha már van haszonélvező, akkor nem lehet más is az.

Pont azért van a haszonélvezeti jog és a tulajdonjog így megkülönböztetve, hogy tiszta legyen a helyzet ki az aki használhatja az ingatlant.

A leírásodból azt veszem ki, hogy ez a nagyapád öröksége. Ilyenkor a közösen lakott ingatlant a gyerekek öröklik, de a haszonélvezet az özvegyé lesz. A tulajdoni viszonyok így nem vitásak, de az özvegynek nem kell elhagynia a saját otthonát és nem is kell fizetnie senkinek azért hogy ott lakhasson ahol addig is lakott.

Ebben az esetben a törvény pont azt akarja, hogy senki ne szólhasson bele mit csinál ott a nagymama amíg csak él. Élete végéig övé a ház, arra nem lehet újabb használót bejegyeztetni.

Csinálhattok most valamit, de annak a hatálya csakis akkortól élhet, ha a nagymamád már nem él és az apád, mint tulajdonos már új embernek adhatja a használati jogot, vagy amikor nagymamád haszonélvezeti jogát megváltjátok.

2022. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2nem lakás ház és a testvérei.
2022. dec. 13. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Én se olvastam figyelmesen. Lényegtelen, hogy lakás, vagy ház. A nagymamád a haláláig ott lakhat, stb. és semmilyen papírral nem robbanthatod ki onnan, ha ő nem akarja.

Ha a nagymama meghal, utána is ott van, hogy a három testvérnek valószínűleg egyenlő mértékben birtokolják a lakást, tehát mindegyiktől meg kell szerezni a használati jogi engedélyt.

2022. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
használati jog több tekintetben hasonlít a haszonélvezeti joghoz, annak azonban egy korlátozott formája. A használati jog jogosultja (természetes személy) a saját, valamint a vele együtt élő családtagjai szükségleteit meg nem haladó mértékben használhatja az ingatlant és szedheti a hasznait.
2022. dec. 13. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a nagymama milyen jogcímen haszonélvező. Feltételezem, özvegyi jogon. Ez élete végéig tart. Addig nem lehet más használati jogot bejegyezni az házra, hiszen két használati jog egyszerre nem oké szerintem.


De kérdezz rá, ne itt a gyékán.


Aztán ahogy mondtam, még a többi tulajjal is rendezned kell a dolgot.

2022. dec. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!