Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ügyvéddel emailezek illik...

Ha ügyvéddel emailezek illik emoji-kat használni?

Figyelt kérdés
Nem a legelső levélváltásnál éppen, hanem ha már jobban ismerjük egymást.

2022. dec. 14. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem :D
2022. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hivatalos helyzetben sem.
2022. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincsenek kötött szabályok, az ügyvéd nem valamiféle hivatal, az egyeztetés köztetek fog maradni. Ha a helyzet úgy hozza, szerintem akár lehet is. Én a magam részéről merevebb vagyok ilyen téren, de ez én vagyok.


Ha ismerkedésre megy ki a játék, azt az ügy lezárultáig olyan nagyon nem javaslom, kellemetlen helyzeteket eredményezhet.

2022. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Formális ügyek intézésénél még a tegeződés is határeset, az ilyen baromságok viszont egyáltalán nem férnek bele.
2022. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy illik?


Kötelező!!


:)

2022. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mi ügyvédünk velünk egyidős, 30-as fickó.


Párom most elég gyakran beszél vele, eleinte e-mailben, majd felajánlotta, váltsanak messengerre, a sok kis apróságot, ami néha eszébe jut az embernek, könnyebb ott megkérdezni, beszélgetni róla.

Nagyon közvetlen az ügyvéd, néha látok emojikat az e-mailjükben, üzeneteikben (igen, együtt olvassuk, több embernek több minden eszébe jut).


Vannak olyan e-mailek ahol nyilván nem állja meg a helyét egy szmájli, de a válasz levelekben, sokadik visszaírogatásnál azért megengedhetjük maguknak. (Még wgyeur hangsúlyozom: az ügyvéd fiatal, kérte, hogy tegeződjünk, velünk egyidős).

2022. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tiltott
2022. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Emoji indokolatlan használatáért 5 év börtön jár. Emoji tagadásért meg 6.

Kivéve ha még nem töltötted be 14-et, az alatt ez a dedós szokás kötelező.

2022. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, nagyon attól függ, milyen a viszony.

Gondolod, hogy az ügyvédeknek nincsenek haverjaik, cimboráik?

De ha csak közvetetten vagy nem ismeritek eléggé egymást, akkor azért nem kéne.

2022. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem illik de ha a barátod, akkor bár kicsit gusztustalan de nem lesz belőle baj. Ami furcsa, hogyha tegyük fel valakit gyilkossággal vádolsz, vagy csak szimplán beszélsz róla, majd beszúrsz egy emojit, hogy van egy felvétel amin látható, de béna volt, már ha ő a gyilkos. Ez így azért kicsit gusztustalan.


De nem törvénytelen. Szóval ezé' nem kerülsz rácsok mögé.

2022. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!