Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha munkahelyen kihívom egyik...

Ha munkahelyen kihívom egyik kötekedő kollégámat verekedni munka után és sikerül leütnöm, akkor az bűncselekmény? Úgy értem ha ő is belemegy a bunyóba egy az egyben és kiütöm.

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen, bűncselekmény.
2022. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 árokpart ***** válasza:
66%
Gyönyörű emberek vagytok mondhatom. Miért nem lehet jóba lenni, esetleg egymással haverkodni inkább? Normális ember inkább a jó kollégális kapcsolatra törekszik.
2022. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Leütöd, esetleg beveri a fejét, megmurdel, aztán csodálkozol, hogy mész pár évre a böribe. Amúgy miért gondolod, hogy majd nem ő üt le téged?
2022. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Én elvinném egy edzőterembe, ahol ringbe szálltok, és ott tudjátok püfölni egymást büntetlenül
2022. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Ha kihívod, akkor előnyt adsz neki, mert mentálisan fel tud keszülni rá.

Sokkal jobb ha megvárod meló után és ott veszed elő hogy mi is a probléma nagyarcú aztán bucira vered.

Utóbbi esetben nincs ideje agyban felkeszülni a bunyóra, ez pedig taktikai előny.


Én mondjuk közvetlen kollégaval nem kakaskodom. Fizetek a barataimnak és ketten úgy megverik, hogy 2 hónap táppénz. Addig meg kigolyózom úgyis.

Legutóbb behívtak a rendőrörsegre tanúként, hogy volt e konfliktusom adott emberrel én meg nem tudom nem emlekszem alig ismerem. Így ismeretlen tettesek, ügy lezarva, felbujtás sem bizonyítható.

2022. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha már felhívod a verkedésre (nem is kell elfogadnia), az már eleve elzárással sújtható szabálysértés (rendzavarás alapesete).
2022. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Gondolom mindketten kétszer álltatok sorban erőért, és így másra nem jutott idő.
2022. dec. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A BTK szerint a sértett beleegyezése lehet büntethetőséget kizáró ok, viszont esetetekben az, hogy mondjuk verekedés közben Te fellököd és úgy beveri a fejét, hogy ott marad, az nem hinném, hogy ebbe a kategóriába tartozna.
2023. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!