Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek amputálják egy...

Ha valakinek amputálják egy testrészét megteheti hogy egy normál temetést rendez neki azzal a tervvel hogy majd ha meghal akkor oda kerül a korábban amputált testrésze mellé?

Figyelt kérdés
2022. dec. 21. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor valakinek amputálják valamely testrészét a legnagyobb gondja, hogy ilyeneket gondolkozzon. A családomban pont idén történt ilyen eset, cukorbetegség miatt amputálták testvérem lábát térd alatt. Hidd el nem ezen gondolkodott. Másrészt általában egészséges végtagokat nem amputálnak.


A törvényi hátteret nem tudom, de szerintem a kórház megsemmisíti a végtagot a fertőzésveszély miatt.

2022. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy ha csak nincsen tényleg baktériumok miatt fertőzésveszély - úgy értem hogyha ezért kellett amputálni - hogy temetkezési ügynek számít jogilag. Gyakorlatban mit lehet kezdeni vele az egy másik kérdés. Azzal egyetértek hogy az esetek többségében erre nem gondol az ember de azért lehet különbség és a kérdés ilyen esetre szól. Azzal is egyetértek hogy nem egészséges végtagot amputálnak na de maga a halott is olyanok miatt lesz halott ami miatt amputálnak tehát vagy sérülés vagy valami betegség következménye. És ott is csak akkor számít veszélyes hulladéknak ha tényleg valami fertőzésveszély is van. alapesetben kegyeleti ügy az is.
2022. dec. 21. 10:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az amputalt testresz veszelyes hulladek. Megsemmisitik. Nem viheted haza. Senki nem orizgeti a rehab alatt. Vagy te azt hiszed egy vegtag amputacio utan masnap mesz haza a motyoddal?
2022. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A halottat is őrzik
2022. dec. 21. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Remenytelen vagy.


A halottat a rokonoknak orzik hogy eltemethessek. Egy lab vagy kar nem ilyen. Senki nem fogja neked orizgetni amig hetekig rehabilitalnak es megtanitanak jarni egy labbal es mankoval.

2022. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A lábbal sokkal közelebbi rokonságban van a tulajdonosa mint bármelyik rokonnal hisz genetikailag azonosak
2022. dec. 21. 18:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Vagy a válaszod ami trollvalasz. És a többi elhangzott "érv" is hamis
2022. dec. 21. 21:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A holttest tárolásáért a család fizet, ezért drága a temetés.

Ha levágják a lábad, akár hetekig kórházban vagy.

Ha kórházban halsz meg, szinte minden esetben boncolnak, külön orvos által aláírt kérvényt kell beadni, hogy ne legyen boncolás. (Pl. A 93 éves apósom boncolták, pedig a halál oka az öregség volt.)

Nem, nem hiszem, hogy bárki tárolná neked a lábadat, ha csak erről a sebésszel, és a kórházigazgatóval előtte nem beszéltél, és engedélyezték neked. De nagyon meg lennék lepve, ha ezt engednék. (valószínűleg inkább pszichológus segítségét javasolnák a dolog feldolgozása érdekében.)

Először mintát vennének belőle, aztán elégetnék a többi veszélyes hulladékkal együtt.

Egyébként teljesen üres koporsót is el lehet temetni, ha nincs test, mert Pl. eltűnt, tehát ezzel a részével nincs gond.

A közös koporsóba temetés megint bökkenő, talán az a legnagyobb.

Exhumálni ugyanis járványügyi okokból egy foszló testet, testrészt nem lehet, csak különleges okokból, és az, hogy te egy koporsóban akarsz lenni a régen levágott lábaddal, pont nem ilyen körülmény.

Maximum egy külön koporsó a lábad mellett.

Persze odáig el sem jutunk szóval mindegy.

2022. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A levágott lábad nem egy személy holtteste, hanem biológiai hulladék. Előbbihez fűződnek hozzátartozói, kegyeleti- stb. jogok, anyakönyvi bejegyzések, az eltávolított testrész azonban nem tartozik hozzád többé. Bármennyire is furcsa. Ahogyan a kivett mandulád, a kioperált tumor, vagy akármi... Egyikkel sem lehetséges. Nyugodj bele.
2023. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Most utánaolvastam úgy tűnik ti csak kitaláljátok azt amit irkáltok...


[link]

2023. jan. 2. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!