Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok bolti lopásért?...

Mit kaphatok bolti lopásért? Hogy néz ki egy előkészítő eljárás lezajlása? Kik vannak ott?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kerdesem lenne 3998ft összegben loptam egy parfümöt, nagyon bánom már és azt se tudom miért tettem igazabol. Büntetlen előéletű vagyok soha semmi ilyet nem csinaltam meg az életemben mit kaphatok erte? Az előkészítő eljáráson mi fog történni?

2022. dec. 31. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel lettél jelentve?
2022. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szabálysértés


kb. 40-60 ezer forint bírság. Még nyilvántartásba sem vesznek miatta.


Az eljárás kb. az lesz, hogy behívnak és megkérdezik elkövetted e a cselekményt.


Ha azt válaszolod, hogy igen és szánod-bánod akkor megírják a jegyzőkönyvet és a többit meg szerintem elintézik hivatalban.



Akkor lehet gond ha esetleg más lopásokat is rád akarnak húzni.

Esetleg van kamerafelvétel arról, hogy máshol is jártál.

2022. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Azt is meg fogják kérdezni, hogy csibészkedtél e máskor is.

Ha azt mondod hogy nem, és bizonyíték van rá hogy mégis, akkor hamis tanúzás és az már bűncselekmény.

2022. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jegyzőkönyvet írtak róla és a kárt kifizettem,azt mondtak majd a későbbiekben az előkészítő eljáráson kell vallomást tenni ha akarok
2022. dec. 31. 13:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Amugy koszonom a korrekt válaszokat! 21.én tortent mikorra várható ennek az egésznek a lezárása?
2022. dec. 31. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Kivégzés
2022. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

3as hulyeseget ir.

Az nem hamis tanúzás hogy nem ismer be mas buncselekmenyeket. Ugyanis a vadlottak figyelmet felhivjak hogy magukra nem kotelesek terhelo vallomást tenni.

Hamis tanuzast a tanu koveti el nem pedig a vadlott. Az a tanu, aki nem mentesul a tanuskodas alol mert csaladtag. Ha o hazudik akkor ot itelhetik el hamis tanuzasert.

2023. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


Előkészítő eljárásra a gyanúsított is leggyakrabban tanúként van beidézve. Ennek több oka is van! Így ebben az esetben lehet hamis tanúzás, de nevezhetjük hatóság félrevezetésének. Így is úgy is bűncselekmény.


Te viszont ne vezesd félre légyszíves az itteni közönséget, mert én nem azt mondtam, hogy "nem ismer be mas buncselekmenyeket", hanem azt, hogy megkérdezik, hogy követett e el más lopást is és erre azt válaszolja, hogy NEM.



A két eset nem ugyanaz! Utóbbi igenis bűncselekmény!

2023. jan. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez nem hamis tanúzás.
2023. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma kaptam meg a levelet, a beidezesről elég gyorsan megjött. Szabálysértés miatt hívnak be. Tehetem hogy nem teszek vallomást és semmilyen kérdésre nem szeretnek válaszolni csak kapjam meg a büntetést? Annyira le akarom tudni ezt az egeszet
2023. jan. 3. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!