Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit megcsalsz mindenkiv...

Ha valakit megcsalsz mindenkivel és emiatt depressziós és öngyilkos lesz akkor te büntethető vagy?

Figyelt kérdés
Nyilván közel se történt ilyen. Párom sincs. Viszont sok olyan sztori van, hogy megcsalta a párját stb. Ha például én 5 éven keresztül átverek valakit ezáltal lelkileg tönkre teszem és öngyilkos lesz. Akkor én büntethető vagyok? (Semmi ilyen nem történt és nem is fog) kényszergondolataim vannak és attól félek nehogy véletlen bárkit is akár kicsit megbántsak...
2023. jan. 3. 13:39
A kérdező szavazást indított:
Nem büntethető
Büntethető
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Csak akkor lett valaki miattad öngyilkos, ha te kifejezetten buzdítottad rá. Hogy ő mitt vett magára, vagy mi miatt tört össze a kis lelkivilága, az az ő baja.
2023. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Büntethető, de nem emiatt.
2023. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Egy biztos: nem vagy gonosz, mert akkor nem félnél gonosz lenni.
2023. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

Így, ebben a formában nem vagy büntethető.


#1 már leírta, csak megerősíteni tudom.

Buzdítás, segíteni neki végrehajtani, szükséges feltételeket biztosítod stb.

2023. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben lehetsz büntethető, hogyha bizonyítható, hogy a megcsalás az öngyilkosságba való kergetés szándékával történt, de nyilván nincs olyan ügyész, aki ezt bármikor is tudná bizonyítani.
2023. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így nem.Eleve a megcsalás nem bűn, nem jogi kategória.Házasságban sem.Ha valaki öngyilkos lesz, az a saját döntése.


Az más, ha lelki, fizikai terrorral kergetik bele.

2023. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!