Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám nekem ajándékozná...

Édesanyám nekem ajándékozná az egyik házát. Kell nekem ezért valamilyen illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyenesági rokonok közötti ajándékozás esetén nincs illeték.
2023. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Viszont ha első házad lenne akkor buksz egy csomó kedvezményt később ha első lakás vásárlásod lenne.
2023. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2023. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért lehetnek mindenféle eljárási költségek, amit valakinek állnia kell.


És nem elég annyi, hogy anyukád ír egy cetlit, vagy ügyvéd által írtok szerződést, amit aláírtok, csak akkor lesz hatályos az egész, ha az a Földhivatalban is be lesz jegyezve.


És ahogy írták, néhány kedvezménytől elesel a későbbiekben, de lehet, hogy nem számít.

2023. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy is örökölnéd később, tehát szerintem teljesen felesleges procedúra ez.
2023. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak esetek, amikor tényleg felesleges, vagy hátrány, és vannak, amikor ez viszont jól jöhet. Nem ismerjük a jelenlegi helyzetet.

Ha egyke vagy, akkor valószínűleg tök felesleges, ha néhányan testvérek vagytok, és félő, hogy örökösödéskor nem tudtok megegyezni, akkor jobb így rendezni a dolgokat, hogy mindenki kap egy-egy házat, stb. aztán nincs balhé.

2023. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!:)

Mindenképpen a nevemre akarja iratni, így szeretne segíteni

2023. jan. 9. 04:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!