Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladhatom az egyénileg kiválas...

Eladhatom az egyénileg kiválasztott rendszámomat?

Figyelt kérdés
Már láttam ilyet a neten, hogy árulták. Azt tudom, hogy át lehet ruházni másik autóra, de ha kivonatom a forgalomból, akkor vissza kell-e adnom, vagy megtarthatom, és eladhatom valakinek, hogy aztán majd feltetesse az autójára?

2023. jan. 10. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eladhatod, nem kell leadnod, hiszen az a tied, nem a hivatalé mint a sorozatrendszámok, megvetted a kért kombinációt. Pont úgy ahogy autóhoz hozzárendelve sincs rögtön ahogy kiadásra került. Viszont úgy tudom, az új tulajnak is ki kell fizetnie a 112 ezer/435 ezer ft-t.
2023. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ilyen "befektetést" én is láttam a közelmúltban, konkrétan tavaly nyáron, amikor bevezették az új fajta rendszámokat. Páran rögtön kikértek különböző BMW, Mercedes, Audi, stb. típusokra passzoló kombókat, megvették 435 ezerért, aztán milliókért próbálják elsózni a marketplacen valami elvetemült típusfanatikusnak! :D
2023. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én csak ismerősömnek akartam eladni áron alul, hogy valamennyi mégis visszajöjjön belőle, mert másikat akarok, de úgy nem lesz akkor jó, ha ugyanúgy ki kell fizetni érte az újkori árat.
2023. jan. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!