Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tényleges életfogytiglan...

A tényleges életfogytiglan nagyobb súlyosabb büntetés, mint a halálbüntetés?

Figyelt kérdés
Halálbüntetés esetében a halál miatt megszűnik a szenvedés de tényleges életfogytiglan esetében a tudat hogy ott fog meghalni élete végéig egy állandó szenvedés lesz neki
2023. jan. 13. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez már egyéni preferencia kérdése.

Én, ha választhatnék, és tényleg zéró esélye van, hogy valaha is kiszabadulhatok, akkor inkább a halálbüntit választanám.


De lehet, hogy más ember ezt másképp éli meg.

2023. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyén függő. Morálisan nyilván a halálbüntetés súlyosabb.
2023. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a legtöbb helyen nincs olyan rossz dolguk az elítélteknek, csak annyi, hogy nem mehetnek oda, ahova akarnak, nem beszélhetnek azzal, akivel és amikor akarnak, és időkorlát is van. Olyan, mint egy internátus. Sok rab tök jól elvan a börtönben, és kutatások is vannak róla, hogy jelentős részük nem is akarja elhagyni a börtönt, mert a való életben teljesíteni kellene, a börtönben meg szinte minden adott, meg aztán az válik a megszokottá.


Szerintem egyébként kevered azzal, hogy a halálbüntetésben nem maga az ítélet súlyos, hanem az odavezető út. Volt, aki évekig, vagy évtizedekig ült a halálsoron, és soha nem lehetett tudni, hogy mikor viszik kivégezni, és ez a várakozás felőrli az embert.

2023. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem zéró az esély, ugyanis 40 év után felül kell vizsgálni (és adott esetben 15 év feltételes szabadságra bocsátható az elkövető) a tényleges életfogytiglant is.

Sőt a magyar szabályozás jelenleg ellentétben áll az EU előírásaival, mivel nincs meghatározva egyértelműen, hogy melyek azok a szempontok, ami alapján dönteni kell a szabadságra bocsátásról.

[link]

2023. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A tényleges életfogytiglant javasolnám a halálbüntetés helyett. Azért, mert a ténylegesnél sem mind éli meg a tényleges halált, a 80-90 évet. Igen, etetni, stb., de nehogy már pár hónap alatt letudja a kötelezőt és kész. A 40 év felülvizsgálat se egy remény, mert kellene vhová mennie az elítéltnek. Ki az, aki várja 40 év után? Még ha 20 évesen is került be, 60 évesen hol lesz a mama? Bár lehet. Legfeljebb az x elitéltek között 1%. Szerintem kicsi az esély, hogy kiengedik az ilyet. Az a 60-as nem olyan hatvanas, mint gondolnánk.

Én halálbüntetésellenes vagyok, Mórnál értettem meg.

2023. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!