Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adhatok gyógyszert(fejfájás...

Adhatok gyógyszert(fejfájás csillapítót) az iskolában az osztálytársamnak?

Figyelt kérdés
Es ha én a múltba adtam es kiderül lehet belőle bajom?

2023. jan. 14. 21:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem. És ha múltba adtam és kiderül semmi bajom nem lesz
Nem. És ha kiderül h adtam a múltba bajom lehet
Iskolaja válogatja valahol lehet valahol nem
Nem. És s nemtudni ha kiderül h adtam a múltba lehet e belőle bajom
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem lesz tőle baja, akkor nem, de ezt sosem tudhatod előre, hogy van-e valamilyen gyógyszerérzékenysége, nem evett-e már más fájdalomcsillapítót is előtte, nem szed-e más gyógszereket, stb.

A legjobb, ha odamentek mindketten a tanárhoz, és elmondjátok, hogy neki fáj a feje, neked meg van rá gyógyszered, odaadhatod-e neki.

2023. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vény nélkül kaphatót nyugodtan, azt bármelyik patikában vehet magának is.
2023. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha tudomásod van olyan betegségről, vagy valamilyen fennálló problémáról, aminek következtében az a gyógyszer amit adsz neki ártalmas lesz számára, akkor biztos vagyok benne hogy felelősségre vonható vagy. Ha nincs ilyen, akkor nyugodtan adhatsz neki.

Például ha mogyorót eszel és kér az osztálytársad, adhatsz neki. De ha tudomásod van arról hogy az osztálytársadnak mogyoró allergiája van, de adsz neki mogyorót mire ő megfullad, akkor felelősségre fognak vonni miatta. A gyógyszernél kb ugyan ez a helyzet.

Vényköteles gyógyszereket pedig TILOS másnak átadni akkor is, ha ugyan az a probléma áll fent nála, mint amire te a gyógyszert kaptad. Létezik egy rakás fájdalomcsillapító is, amit csak orvos írhat fel, mert erős a hatóanyaga.

2023. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 "A legjobb, ha odamentek mindketten a tanárhoz, és elmondjátok, hogy neki fáj a feje, neked meg van rá gyógyszered, odaadhatod-e neki."

Igen, ezt kell tenni.

A tanár meg megmondja hogy NEM!

Szabály van rá, hogy még az iskola/tanár sem adhat gyógyszert a gyereknek, kizárólag ha a szülő előre jelezte és a gyógyszer ott van a gyereknél, mint saját gyógyszere, akkor lehet beadni/bevenni.

Ahogy más már írta, ilyenkor felléphet bármiféle rendellenesség, egy egyszerű fájdalomcsillapító is kiválthat rohamot, fulladást, ájulást, akármi olyat ami végzetes is lehet.

Mi tanárok is nehezen viseljük ezt, mert sokszor elég lenne egy fájdalomcsillapító egy mestruáló, görcsölő lánynak vagy annak akinek kezdődő migrénje van, de nem tehetjük meg mi sem. Az egyik 14 éves diákom volt így, hogy egy sima fájdalomcsillapítóval segíthettünk volna, hogy ne legyen iszonyat migrénje amikor kezdett rosszul lenni (én sem hittem el milyen a migrén amíg először át nem éltem), volt is sokunknál - nálam is - gyógyszer, de nem adhattuk oda neki. Meg kellett várnunk amíg 1 órával később odaért a szülő és hazavitte, mert a srác elfelejtett magával hozni gyógyszert.

Semmi bajod nem lesz attól ha kiderül, hogy korábban adtál másnak gyógyszert, de ne tedd többet! Nem tudhatod, hogy éppen az a gyógyszer mit vált ki a barátod testében. Amit előtte simán szedhetett az is lehet gond, ha közben volt más gyógyszere, változott a vérnyomása vagy akármi történt vele ami problémát okozhat.

Viszont ha adtál gyógyszert és rosszul lett vagy görcse lett utána, nem szabad eltitkolni. Nem az lesz a nagyobb gond hogy kiderül, hanem ha nem szólsz róla és emiatt esetleg nem tudják miképpen segítsenek és belehal.

Diákként szerencsére ti nem látjátok amit mi tanárok. Sajnos nálunk is volt nemrég kisfiú akit teljesen egészségesnek hitt mindenki amíg olyan epilepszia szerű görcsrohamot nem kapott, amibe majdnem belehalt. Aztán pár hónappal később egy másik gyerekkel történt hasonló, annak sem volt előjele. Ahogy teljesen egészséges 8. osztályos diákom szimplán attól rohamot kapott, hogy a szünet előtt balesetvédelmi oktatás szerűségben törésekről, vérzésekről beszélgettünk.

2023. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2023. jan. 15. 08:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó nyilván vény nélkül kapható gyógyszerre gondoltam
2023. jan. 15. 08:07
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Es ha én a múltba adtam"

Akkor feltaláltad az időutazást, gratulálok!

2023. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

"osztálytársadnak mogyoró allergiája van, de adsz neki mogyorót mire ő megfullad, akkor felelősségre fognak vonni miatta."

Miért?

Ő kérte, és nem is kényszerítette arra, hogy megegye!

2023. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem simán adtak a suliban gyógyszert anno.
2023. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Régebben lehetett. Az utóbbi években változott meg a szabályozás. Hogy 15 éve vagy csak 5 azt nem tudom.
2023. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!