Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a helyzet jogilag azzal,...

Mi a helyzet jogilag azzal, ha én a nemzetközi Vodafone ügyfele szeretnék maradni?

Figyelt kérdés

Kinek szóljak, írjak? Egyáltalán köteles vagyok elfogadni az új tulajdonost? Vagy tovább vihetem az előfizetésem egy másik Vodafone leánynál? Jogilag mik a lehetőségeim?


Köszönöm a segítséget!



2023. jan. 16. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Költözz el nemzetközé.
2023. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonosváltás soha nem érinti a szerződésedet, mert azt nem a tulajdonossal hanem a céggel kötötted. Eddig is változott a Vodafon tulajdonosi köre és észre se vetted.

A szerződésedet bármikor felbonthatod, de annak le vannak írva a következményei.

Csak olyan céggel köthetsz szerződést amelyik Magyarországon is végez szolgáltatást, ez a Vodafonnál csak ez a cég a Vodafon Magyarország.

2023. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi #2
2023. jan. 16. 10:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk kérdező! Te mint ügyfél szerződést kötöttél valakivel. Mindkettőtök szuverén fél. Bizonyos keretek között azt tesz, amit akar, de nem biztos, hogy ez a másiknak tetszik. Ilyenkor a másik összesen egyet tehet: tisztázza (ha képes rá), hogy lehetséges-e az új körülmények között további együttműködés vagy sem. Ha nem, akkor értelmes és tisztességes felek szerződést bontanak ezen okra hivatkozva és elválnak útjaik.

Tehát se panasz se felháborodás, helyette képesség szerinti cselekvés.

(Ad abszurdum, ha egy új tulajdonos jelenléte nem tetszik, van lehetőség annak eltávolítására - igaz ez egy bonyolult manőver, de nem kizárt. Mindig az kizárt, amire nincs képességünk).

2023. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
A Vodafont se érdekli, kivel házasodsz össze.
2023. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És a nemzetközi jogait nem veszti így el ez a cég, hiszen már nem a Vodafone csoport tagja?
2023. jan. 16. 11:15
 7/13 A kérdező kommentje:
#4 se panasz nem volt, se felháborodás. Ok, hogy szerződést tudok velük bontani, de nem ez volt a kérdés. Nem újraszerződni akarok a Vodafone-nal.
2023. jan. 16. 11:18
 8/13 anonim ***** válasza:
a tulajdonosváltás hatásait még évekig nem fogjuk érezni. Pár év múlva (2-3) nevet vált a szolgáltató és ekkortól lesz teljesen független a Vodafone Csoporttól. (az adás-vétel lezárását követően ugyan a háttérben már a 4ig lesz az anyacég, nem a brit vodafone, mégha ez a névben nem is fog megjelenni egyelőre.)
2023. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mi a helyzet jogilag azzal, ha én a nemzetközi Vodafone ügyfele szeretnék maradni?"

Jogilag semmi.


"Kinek szóljak, írjak?"

Szóljál.


"Egyáltalán köteles vagyok elfogadni az új tulajdonost?"

Igen. Vagy megveheted te is.


"Vagy tovább vihetem az előfizetésem egy másik Vodafone leánynál?"

Magyarországon nincs több.

2023. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"És a nemzetközi jogait nem veszti így el ez a cég, hiszen már nem a Vodafone csoport tagja?"

Azok milyenek?

2023. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!