Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a megunt pszichiátriai...

Ha a megunt pszichiátriai gyógyszereimet elajándékozom, és aztán a másik fél a tudtomon kívül hasznot húz belőlük (eladja drogként), akkor bűnrészes vagyok?

Figyelt kérdés

2023. jan. 19. 13:59
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
SZÜRKE ZÓNA
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

"megunt pszichiátria gyógyszereimet"


Ja mert az csak úgy müködik, hogy megunom és nem szedem tovább.

2023. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos, hogy be fogják kajálni ezt az "ajándékozást" a bűnüldöző szervek... Inkább semmisítsd meg, ha biztosra akarsz menni.
2023. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vényköteles gyógyszert alapból nem adhatsz tovább.
2023. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszert másnak továbbadni büntetendö, akkor is, ha csak közönséges valamiröl van szó.
2023. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban nem vagy bűnös, hogy ő eladja, de abban igen, hogy te őneki, tehát arra nem jogosult embernek odaadtad. Nem Kalmopyrinről beszélünk, ha drogként el lehet adni. Ha pl. a haverod nem eladná, hanem saját maga beszedné, akkor te lennél a felelős, amiért ő droghoz jutott és drog hatása alá került. És itt lényegtelen, hogy te pénzért adtad-e oda neki, vagy "baráti szívességnyújtásból".
2023. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hintalow ***** válasza:
90%
Ez a mondat nagyon sok sebből vérzik :D
2023. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha drog alatt a kábítószert érted, akkor nem lesz drog soha egy gyógyszer.


Valósan.


Az más kérdés, hogy az aki eladja, úgy tünteti fel, hogy az egy kábítószer és ezzel átveri a vásárlót ugye, de az nem lesz kábítószer soha jogilag. Én szerintem legalábbis.

2023. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

"megunt pszichiátriai gyógyszereim"

Ezt hogy kell érteni? Meguntad az egyhangúságot, ezért elajándékozod a skizofrénia-gyógyszereidet, hogy a hangok szórakoztassanak?

2023. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyolcaska: A brutális mellékhatásokat untam meg! Eleve nem is volt szükségem gyógyszerre, csak rám erőltették. Félrediagnosztizáltak, rosszindulatból.
2023. jan. 21. 11:37
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

"Eleve nem is volt szükségem gyógyszerre, csak rám erőltették."


Aha, mondta az összes pszichiátrián kezelt beteg.

2023. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!