Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esetben használhatom a...

Milyen esetben használhatom a gáz riasztópisztolyomat az utcán?

Figyelt kérdés
Kerékpáros futárként dolgozom és sokszor előfordul, hogy az esti órákban Budapest gázosabb részeire is be kell mennem. Volt már, hogy random belém álltak a c kategóriások. A múlt héten az egyik kollégámat megtámadták miután az nem tudott nekik cigarettát adni. A tegnapi nap pedig konkrétan engem is meg akartak verni 2-en amiért szólni mertem nekik, hogy figyeljen oda, hogy hogy vezet mivel majdnem leszorított az útról és kis híján neki mentem a parkoló autónak. Nincs még jelenleg fegyvertartásim, de érdekelne, hogy milyen esetben használhatom a fegyveremet? Ha látom, hogy meg akar támadni akkor azonnal tüzet nyithatok rá? Szabálysértésnek minősül, ha meg akar támadni én pedig előveszem és rátartom?
2023. jan. 21. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

"Szabálysértésnek minősül, ha meg akar támadni én pedig előveszem és rátartom?"


Nem. Az bűncselekménynek. Fegyver kategórában nincs szabálysértés.

2023. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Azért valljuk be ti futárok is megéritek a pénzeteket. Nálatok alkalmatlanabb közúti közlekedő csak a taxis.
2023. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Örülök a sok hasznos válasznak.


2. "Nálatok alkalmatlanabb közúti közlekedő csak a taxis."

Ha valahol előkerülnek a futárok akkor egyből habzik a száj, de gondolom konkrét eset veled sem történt csak olvastad a facebookon.Azért egész nap járom a várost, de a sofőrök 90%-át inkább csak vasárnap engedném a forgalomba.

2023. jan. 21. 14:41
 4/4 árokpart ***** válasza:
100%
1-es De bizony, hogy van ugyanis a gáz-riasztó fegyvert csak nyelvtanilag nevezik így , jogilag nem minősül lőfegyvernek. Fegyverrel való szabálysértést szoktak megállapítani ha nem egyértelmű a helyzet. Természetesen támadás esetén rá lehet fogni, hogyne lehetne, hiszen pont az a lényege.
2023. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!