Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámadnák az utcán...

Ha megtámadnák az utcán kutyasétáltatás közben és a kutyám megharapja a támadót, akkor engem is elővesznek?

Figyelt kérdés
Elég érdekes alakok bukkantak fel az elmúlt hónapokban a környéken, ahol rendszeresen sétálok a kutyámmal. Volt, akivel már szóváltásba is keveredtem, ennek okán jutott eszembe az, hogy ha tegyük fel egy ilyen alak megtámadna és a kutyám (németjuhász) megharapná és valamilyen úton-módon rendőrségi ügy lenne belőle, akkor engem is elővennének a kutyatámadas miatt? Vagy ez még beleférne a jogos önvédelembe?

2023. jan. 23. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Kutyát közterületre eleve csak szájkosárban vihetsz. Tehát van egy kis csavar a kérdésedben. Ha szabályosan jártál el, nem tudja megharapni. Ha nem, akkor meg anélkül is elővehetnek, hogy megharapná. :)
2023. jan. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
1: a szájkosár nem kötelező utcán, csak a buszon, metrón, stb.
2023. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nincs előírva kötelezően a szájkosár. Tömegközlekedésen lehet, hogy kell, de az most nem releváns.
2023. jan. 23. 08:09
 4/9 anonim válasza:
Hat igy elvileg nem vehetnek elo, de ahhoz is kell bizonyitek
2023. jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szabálysértési törvény több korlátot is megfogalmaz a kutyasétáltatás kapcsán. Mindezek értelmében szabálysértésnek minősül, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Fontos azonban, hogy egy kormányrendelet előírja azt is, hogy belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes. Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen. Kutyasétáltatás során a szájkosár tehát főszabály szerint nem kötelező, annak szükségességét a gazdájának az eb jellemzően agresszív magatartásának függvényében kell megítélnie.
2023. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem rendőr szólt ki a kocsiablakon hogy pusztuljon a férgese mikor a masztiffom szétugrasztott három cigót utcán.
2023. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Az szép! :D

Milyen masztiffod van?

2023. márc. 1. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nápolyi.

Ott hangoskodtak meg rugdostak felém ezek, Eros meg megindult mint egy tank. Ezek meg szétrebbentek mint a galambok.

2023. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Taníts meg a németjuhásznak egy felugatást, az is elég lesz az ilyenek ellen :D
2023. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!