Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy családtagomnak segítek...

Ha egy családtagomnak segítek valamiben, és ő azért ad pénzt, azt megtehetem adózás nélkül, munkanélküliként, vagy emiatt vállalkozóként kellene regisztrálnom?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerű példa, ha nekem van egy kertem, tele almafával, de nem árulok SENKINEK almát, csak anyám jön havonta (tegyük fel, hogy ez egész évben, havonta termő almafa, nem a példa a lényeg), elviszi és ezért cserébe ad nekem pénzt. Ez most akkor fekete munka vagy sem?

Mert gondolom az nem törvénytelen, hogy 40 évesen is zsebpénzt kapjak a szüleimtől, szóval értitek. :D


2023. jan. 26. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Olyan volt felénk, hogy rokonok segítettek kertészetben és tulajt, rokont büntettek.
2023. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egyenesági rokonok között adómentes az ajándékozás. Tehát ha a példádnál maradva te minden hónapban adsz (ajándékozol) anyukának x kiló almát és ő is ajándékoz neked x forint összeget, az teljesen rendben van. Nem adó- és bejelentésköteles.
2023. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Itt most konkrétan gyerek-szülő viszonyról van szó, ott azért gyakori, hogy utalgatnak egymásnak összegeket a felek csak úgy is.

Míg mondjuk a nagybátyád valószínű, hogy direkt dolgoztat.

2023. jan. 26. 15:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Kettes, köszönöm. Ez esetben akkor csak annyi dolgom van, hogy a TB-met álljam magamnak, vagy van más is, amire kell figyelni?
2023. jan. 26. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Itt most konkrétan gyerek-szülő viszonyról van szó, ott azért gyakori, hogy utalgatnak egymásnak összegeket a felek csak úgy is"

Nem vagyok szakértő, de az szerintem ajándékozás, amit a törvény enged. Viszont ha van egy családi vállalkozásod ahol a két nagykorú gyereked időnként besegít, amiért te adsz nekik pénzt, az már feketemunka és büntetendő. Nyilván ha elmész nagymamádhoz levágni a füvet és ad neked egy ezrest érte, az megint más kategória.

2023. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ha boltodban dolgozik az anyukád, akkor le viszont gond van, ha jön az ellenőr.
2023. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából a social media oldalainak a rendben tartására kért meg. Írjam meg a posztokat, szerkesszem a képeket, minden nap legyen kint új tartalom mindenhol, stb. Eleve leellenőrizni is elég nehéz lenne, hogy én csinálom. Ráérek, de azért sok idő minden napra kitalálni valamit + megírni, megszerkeszteni, simán elmenne egy részmunkaidős állásnak.
2023. jan. 26. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ezzel semmi gond nem lesz, nyugodtan csinálhatjátok.
2023. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg simán csinálhatjátok.
2023. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez már tulajdonképpen törvénytelen, ha a munkádért pénzt kapsz, de garantáltan nem fognak komoly nyomozást folytatni utánad. Nem fognak tudni rajtakapni a munkavégzésen. Az meg nem törvényellenes, hogy tetszőleges indokkal, vagy indok nélkül pénzt utalgassanak egymásnak a közeli rokonok.
2023. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!